Korvpalliväljak sai katte ühe tööpäevaga

Tänavu oli Põltsamaa valla elanikel võimalus osaleda vallavalitsuse välja pakutud kaasava eelarve teostamise protsessis. Kaasavasse eelarvesse esitati 19 ettepanekut, millest hääletamisele esitati 17.


Rahvahääletusel osales 448 inimest, kes andsid kokku 686 häält. Igal inimesel oli võimalus hääletada kuni kolme ettepaneku poolt. Rahvahääletusel kogus enim hääli tehiskattega korvpalliväljaku rajamine Põltsamaa jõe äärde, mille poolt anti 143 häält. Ettepanek rajada Põltsamaa jõele ujuvpurskkaev kogus 114 häält ning ettepanek rajada Põltsamaale Kuningamäele XCO (õppe) rattasõidurada kogus 59 häält. Tehiskattega korvpalliväljaku rajamine läheb maksma ca 20 000 eurot, mis on ka tänavuse aasta Põltsamaa valla kaasava eelarve maht.

Kate sai paika pika tööpäevaga

Spordiareenid OÜ juhataja Mario Luik lausus, et esmaspäeva hommikul jõudis korvpalliväljaku kattematerjal kohale ning kohe alustati selle paigaldamisega Põltsamaa jõe ja Veski tänava vahel asuvale platsile. Lisaks püstitatakse Jõe ja Veski tänavapoolsesse otsa aed, et pall ei lendaks Jõkke või tänavale.

„Õhtuks oli kattematerjal maha pandud, jooned ja valla sümboolika peale värvitud ning samaaegselt ka korvpallikonstruktsioonide kinnitusankrud betoneeritud. Kaasavale eelarvele tehiskattega korvpalliväljaku rajamise ettepaneku teinud Taavi Rehemaa tuli koos sõpradega appi katet paigaldama ja koos suutsime 12–13 tunnise tööpäevaga katte paika saada,“ rääkis Spordiareenid OÜ juhataja esmaspäeval Põltsamaal ette võetud tööst.

Nüüd on väike paus, sest korvpallikonstruktsioonid on veel hetkel tootmises. Mario Luige sõnul on Põltsamaa jõeäärsele platsile paika saanud katte näol tegemist spetsiaalse spordiväljakute jaoks mõeldud kattematerjaliga Sport Court PowerGame, mis on vastupidav nii aktiivsele kasutamisele kui ka klimaatilistele tingimustele.

„Tokyo 2020 olümpiamängude kavas oleva 3×3 tänavakorvpalli võistlusväljakutel on kasutusel sama väljakukate. Oleme enam kui kümne aastat seda kattematerjali erinevatele spordiväljakutele ka Eestis paigaldanud, sealhulgas Kääriku ja Tehvandi spordikeskustesse, Snelli staadionile Tallinnas, Tartu Tamme staadionile ja mujale.

Valmis kogukonna kaasabil

Kate koosneb 30×30 sentimeetrise küljepikkusega ruutudest,“ jutustas ettevõtte juhataja. Kui kunagi peaks tekkima vajadus jõeäärsele platsile maha saanud tehiskate kuhugi mujale viia, siis on see võimalus olemas.

Luige sõnul oli tehiskatte saanud platsi alus piisavalt hea, et niisugust katet kasutada, ehkki alguses kartis ta hullemat. Betoneerimistöö aitasid samuti ära teha kogukonna liikmed. Mario Luik lausus, et kohe vahetult peale jaanipäeva panevad nad koos kogukonna esindajatega paika ka korvpallikonstruktsioonid.

„Selle tööga peaks poole päevaga hakkama saama ja siis ongi korvpalliplats valmis,“ lausus Luik.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus