Korvpallijärelkasvu ülevaatus

Kuremaa spordikeskuse / Torma SK noorte korvpallurite tegudest ja saavutustest on ajakirjanduses juba juttu olnud. Et tagada treeningute järjepidevus ja järelkasv praegustele korvpalluritele, toimus laupäeval, 12. veebruaril Kuremaa võimlas Jõgeva maakonna minikorvpalli päev. Taolisi minifestivale on mujal Eestis varemgi peetud, meil oli aga üritus esmakordselt. Kohale olid saabunud Vaimastvere, Luua, Jõgeva Torma, Mustvee, Pala ja Voore 1993. aastal ja hiljem sündinud poisid.

Võisteldi korvpallis, rahvastepallis ja toimus osava korvpalluri (OK) võistlus neljal alal. Kuigi poiste oskused ei küündinud veel päris-korvpalluri tasemele, oli tähtis nende tahe ja hasart kaasa lüüa.

Korvpalliturniiri võitis Torma PK võistkond Jõgeva ÜG I ja Vaimastvere PK ees. Rahvastepallis olid parimad Jõgeva ÜG, Vaimastvere ja Torma.

OK harjutustes toimus arvestus nii individuaalselt kui ka võistkondlikult.

Harjutuses SLAALOM olid võidukad Torma, Jõgeva ÜG ja Pala pallurid. Tublim individuaalselt Margus Nigul ajaga 8,9 sekundit.

Harjutuses SÜSTIK olid parimad Torma, Voore ja Jõgeva ÜG, individuaalselt jällegi Margus Nigul ajaga17,9 sekundit.

Harjutuses SUUR KAHEKSA reastuti võistkondlikult Torma, Pala ja Jõgeva ÜG. Parimaks üksiktegijaks Thomas Soosaar, aeg 15,2 sekundit. Thomas oli parim ka viimases OK harjutuses KOLM TABAMUST ajaga 13,9 sekundit. Võistkondade esikolmik: Torma, Voore, Pala.

Kõik osalenud võistkonnad said päeva lõppedes magusa kringli, parimad üksikalade tegijad aga hulgaliselt praktilisi auhindu.

Üritus näitas, et järelkasvuga on vaja tegeleda ja seda Kuremaa /Torma SK treenerid ka plaanivad. Kevadel võtame samad poisid vee kord kokku, suvel on plaanis spordilaagrid ja järgmisel sügisel juba osalemine Eesti miniklassi korvpallimeistrivõistlustel. Tänud Kuremaa ujula juhatajale Raivo Trallale, kes aitas võistlused läbi viia ja hoolitses ka auhinnalaua eest.

VIKTOR NÕMM,
Jõgeva Gümnaasiumi spordiõpetaja

blog comments powered by Disqus