Korvpallifestivalilt esimene ja teine koht

Suure-Jaanis ja Sürgaveres toimunud võistlustel osales seekord kokku kolmkümmend võistkonda. Jõgevamaad esindasid taas ainult Laiuse Põhikooli tüdrukutevõistkond ja sama kooli vilistlasnaiskond.

Tiitlikaitsja rollis Laiuse Põhikooli tüdrukud alistasid alagrupimängudes edukalt Simuna 24:18, Kolga-Jaani 36:6 ja Suure-Jaani 26:11. Imaverele tuli neil 20:12 alla vanduda, kuid 31:22 võit Olustvere üle viis meie võistkonna ikkagi finaali.

Nagu möödunud aastalgi, seisti finaalis taas vastakuti Imaverega. Ainult et seekord ei olnud Laiuse tüdrukutest Imavere võistkonnale, kes oli Eesti koondise laagrist saabunud mängija näol veelgi jõudu juurde saanud, vastast, ja tiitel tuli loovutada lõpptulemusega 10:27. Laiuse võistkonnas mängisid Merilin Pärn, Diana Alits, Maili Pärs, Silva Katit?eva, Agne-Mai Aland, Liivika Sokk, Marleen ja Merily Mägi ning Elerin Kapp.

Peaauhinnata me siiski ei jäänud. Laiuse Põhikooli vilistlased olid oma vanadest sõpradest-konkurentidest Kolga-Jaanist ja Simunast seekord kindlalt paremad ja saavutasid oma esimese võidu vilistlaste staatuses. Võistkonda kuulusid Liina Palm, Evelyn Erikson, Kadri Aare, Pilvi Peets, Minna Kuslap ning Kristiina ja Mariliis Lepist.

Kümne poistevõistkonna hulgast jõudsid finaali Kihelkonna ja Alatskivi. Põnevas mängus oli edukam Kihelkonna ja oli kolmandat aastat järjest parim. Kuna ka vilistlasmeeskondade turniiri finaalis võitis Kihelkonna Simunat, siis tegi Saaremaa Eestile 2:0 ära.

Lisaks põhiturniiride mängudele olid festivali kavas ka tüdrukute Põhja ja Lõuna koondvõistkonna ning poiste koondvõistkonna ja treenerite vaheline jõukatsumine. Poiste koondvõistkonda tugevdasid Dalkia/Nybiti tippmängijad Marko Riis ja Viljar Veski ning treenerite võistkonda Gert Dorbek ja Kristjan Makke. Mängu võitsid seegi kord treenerid.

Omavahel kohtusid ka nelik Riis-Veski-Dorbek-Makke ja vilistlasnoormeeste esindus. Üllatuslikult ja esmakordselt festivali ajaloos said võidu vilistlased. Pealtvaatajates tekitas Eesti koondise kandidaatide, tõsi, ühemehelises vähemuses mänginud esinduse allajäämine vilistlasvõistkonnale vastakaid arvamusi.

Järgmisele, kümnendale korvpallifestivalile ootab peakorraldaja Mart Saar nii kõiki vanu kui ka uusi osalejaid.

VALLO VÄLJAOTS

blog comments powered by Disqus