Korvpalli reeglid

SISUTURUNDUS

Eestlased on sportlik rahvas ning seda igal hooajal. Üks eestlaste seas populaarseid spordialasid on korvpall. Korvpallis ei ole tohutult palju reegleid, vaid tegemist on üsnagi sirgjoonelise spordiga. Samuti on hea, kui sul su lemmikspordi jaoks ka õiged tarvikud on. Vaatamegi lühidalt üle, mis on korvpalli põhilised reeglid ja mida sul õige matši korraldamiseks vaja on, olgu siis tegu sõpradevahelise matši või professionaalse või poolprofi mänguga.

Kossu põhireeglid

Mida siis üks korralik korvpallimäng õigupoolest eeldab? Esmalt võid jalga visata ühed mõnusad korvpallijalatsid, mis aitavad sul väljakul kiiremini ja paremini liikuda. See tehtud, on tegelikult tegemist üsna lihtsa spordialaga. Vajad vaid väljakut, korvi ning väledaid jalgu. Paha ei teeks ka seltskond, kellega mängida, kuid eks korvi loopida saab üksigi. Kui räägime professionaalsetest mängudest, siis asub korv tavaliselt 3.05 meetri kõrgusel ning kes rohkem punkte saab, ongi võitja. Tavaline mäng koosneb neljast veerandist, millest igaüks kestab 12 minutit. Korvpallis on sul võimalik saada üks, kaks või kolm punkti. Tavaline vise korvi alt või selle lähedusest annab ühe punkti, kolmepunktijoone tagant visatud korv kolm punkti ning ühe punkti saad vabaviskega. Professionaalses mängus on tavaliselt meeskonnas viis mängijat, kuid sõprade seltskonnas võite muidugi enamik reegleid kokku leppida.

Väldi vigu

Professionaalses mängus, kuid ka sõpradega mängides, tasub muidugi vigu vältida. Erinevad rikkumised, mille eest võid vea saada, on näiteks palliga liikumine ilma seda põrgatamata ehk palli reisimine või vastastele vigastuste tekitamine, mille „eest“ saab kannatada saanud mängija tavaliselt sooritada vabaviske. Sõprade seltskonnas võite ise määrata, mida veaks peate või ei pea ning mitu vabaviset keegi saab.

Õiged tarvikud

Korvpall pakub pinevust ja põnevust ning kõige mugavam on kossu mängida õigete selleks mõeldud tarvikutega. Nagu juba rääkisime, on osa kvaliteetsest mängukogemusest näiteks korralikud ning kvaliteetsed korvpallijalatsid, mis tagavad haarduvuse iga pinnaga ning lasevad sul mugavalt liikuda ja nii palliga kui pallita liikuda. Decathlonist leiad mugavlt kossu jaoks ka kõik teised rõivad ja tarvikud, alates kossuriietest ja korvpallijalatsitest ja sokkidest ning lõpetades erinevate korvpallirõngaste, laudade, pallinõelte ning suisa viledega. Mida iganes vaja läheb, on mugavalt olemas ühest kohast.

Kossujalatsid

Valikus on rohkelt kvaliteetseid ja kauneid kossujalatseid, mis mängule nii palju juurde annavad. Kvaliteetsed kossutossud on pehmendusega, et nendega oleks mugav joosta ja hüpata nii, et tald samal ajal löögid neelab. Tänu talla all asuvale mustrile on tagatud ka optimaalne pidavus ning mitmel mudelil olevad külgmised tugevdusosad stabiliseerivad jalatsid, et sul oleks eriti mugav. Välistallad on enamasti kummist, mis on erinevatel pindadel väga hea, lisaks ei jäta see sisetingimustes jälgi ning on hõõrdumiskindel. Kummist välistallaga võid olla kindel, et ei libise ning tihti on toetatud ka pahkluu, nii tunned end kindlamini. Kossujalatseid leiad nii meestele, naistele kui lastele ja seda absoluutselt igal tasemel mängijale, ole siis alles alustav mängija, poolprofessionaal või osa professionaalsest tiimist. Kui tahad, et sinu jalg oleks paremini toetatud, siis võid valida paksema EVA vahtmaterjalist sisetallaga jalanõud, mis neelavad samuti väga hästi lööke. Jalanõud ja paljud muud tarvikuid leiad mugavalt Decathloni veebipoest, et saaksid võimalikult mugavalt kõik ühest kohast.

blog comments powered by Disqus