Korteriühistu asus Jõgeva alevikus sauna haldama

Jõgeva aleviku sauna hakkas haldama korteriühistu. Möödunud aastal suudeti hoida saunapileti senist kliendisõbralikku hinda ning remondi- ja korrastustöödega saun moodsamaks muuta. Paljud tulevad sinna mitte üksnes leili võtma ja pesema, vaid ka sõprade ja tuttavatega juttu ajama.

Korteriühistu sõlmis vallaga lepingu

Varem haldas Jõgeva aleviku sauna aktsiaselts Kuremaa Enveko. “Et vältida piletihinna tõusu ja tagada sauna avatud olemine igal laupäeval, võttis saunaelu korraldamise enda peale Aamisepa 4 korteriühistu, kes selleks Jõgeva vallavalitsusega lepingu sõlmis. Ülevõtmisele eelnesid koosolekud ja asjaajamist oli palju,” ütles sauna perenaine Gerly Ingver, kes on töötanud selles ametis kakskümmend neli aastat.

“Peagi tuli ka üks ärpadus teise järel: lagunes lava, üles ütlesid keris ja ventilatsioon. Nüüdseks on kõik korras. Paigaldati uhiuus keris ja ehitati nüüdisaegne lava. Külastajad kiidavad suurepäraseks ka leili, mille temperatuur ulatub 110-120 kraadini. Uuendati ka ventilatsioon.”

Saunaliste hulgas korraldati korjandusi

Gerly Ingveri sõnul on kohalikud elanikud sauna ellujäämise nimel ka korjandusi teinud. “Et muretsemist, rabelemist palju oli, tõestab ehk seegi, et viimase pingelise aastaga olen ka ise kümme kilo kehakaalust alla võtnud. Vahel sisendan endale, et olen ikka tubli olnud,” lausus ta. 

“Väga hea koostöö on Jõgeva vallavalitsusega, kõige rohkem suhtleme majandusspetsialist Uuno Lauliga, kellel jätkub alati aega mured ära kuulata. Vald doteerib ka sauna majandamist. Sauna remontimisel ja korrastamisel aitavad vajadusel alati Jan Vend, Mart Kornel, Andrus Vilumaa, Priit Piks, Urmas Ostrat ja teised. Hea, et on inimesi, kes teevad oma tööd praktiliselt vaid “aitähi” eest,” märkis Gerly Ingver.

Sauna tullakse kaugemaltki  

Gerly Ingveri sõnul tullakse Jõgeva aleviku sauna võrdlemisi kaugelt: Jõgeva linnast, samuti Vaimastverest, Kuristalt ja mujalt.  

“Suvel on siin hea otse saunalavalt Pedja jõkke minna. Talvel käivad aga nii naised kui mehed end lumes karastamas. Mehed jäävad selles osas  isegi naistele alla,” rääkis sauna perenaine, kes tunnistas, et ta ise kirglik saunaline pole ja laval ei käigi.

“Kui vähegi saan, käin laupäeviti ikka siin saunas. Pärast seda  tunnen end justkui noor jumal! Jõgeva alevikus on saun mitte ainult pesemise ja leilivõtmise paik, vaid ka suhtlemiskoht. Leidubki inimesi, kes tulevad sauna ennekõike suhtlema. Saun, mis on ju osa rahvakultuurist, on meie kodukandis töötanud vähemalt sellest ajast, kui sordiaretusjaama juhtis Mihkel Pill, ning peab alles jääma ka tulevikus,” kinnitas Jõgeva aleviku elanik Vahur Kukk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus