Korstnas põlev tahm süütas elumaja

Pühapäeva õhtul kella kaheksa paiku läks Põltsamaa vallas Kalme külas ahju kütmisest põlema tahm. Põltsamaa ja Puurmani pritsimeeste saabudes oli hoone pööning suitsu täis ja leegid räästas. Tulekahjus hävis 150 ruutmeetrise hoone katus ja osa vahelage, toad ja kõrvalruumid said suitsu- ja veekahjustusi.

Poolteist tundi varem põles tahm Jõgeva vallas Kurista küla elamu korstnas, suuremast tuleõnnetusest seal seekord pääseti.

Kolmapäeval vajati tuletõrjujate abi Tabiveres Põllu tänaval, kus põles samuti tahm. Hõõguv tuhk eemaldati korstnajalast ja nii sai tuleoht selleks korraks likvideeritud.

Suurem tulekahju juhtus üle-eelmise esmaspäeva varahommikul Saare vallas Jaama külas, kus 10 meetrit lai ja 20 pikk elumaja lausleegiga põles. Voore, Jõgeva ja Palamuse tuletõrjujatel õnnestus päästa kõrvalhooned, kuid puitelamul hävis katus ja osa seintest, vahelaed kukkusid sisse.

Põltsamaa tuletõrjujad-päästjad käisid Adaveres Kase tänaval kustutamas kolmekorruselise maja keldris põlenud rämpsuhunnikut. Et kelder ja trepikoda olid paksult suitsu täis, oli vaja teostada suitsusukeldumine ja ruumide tuulutamine. Tänavu on olnud Jõgevamaal juba kuus tahma põlemisest tingitud tulekahju. Mullu juhtus selliseid õnnetusi 24, tunamullu 11.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus