Korraldatakse Kuperjanovi retk

Järgmisel laupäeval, 27. veebruaril on kõigil huvilistel võimalik osaleda leitnant Julius Kuperjanovi ja tema partisanide mälestuseks korraldataval ligikaudu 23 kilomeetri pikkusel retkel Puurmanist Tabiverre. Muutliku ilma tõttu toimub algselt suusaretkena planeeritud üritus siiski jalgsimatkana.


Kaitseliidu Jõgeva maleva pealiku major Mati Kuusvere sõnul on esmakordselt toimuvale Kuperjanovi retkele oodatud nii kaitseliitlased kui ka kõik liikumishuvilised. “Kaitseliitlased saavad retkel proovile panna oma varustuse, kõik teised aga veeta sportliku päeva vabas õhus ja heas seltskonnas,” lausus ta. “Eelkõige loodame me seda, et kodunt tullakse välja kogu perega.”

Algselt kavandati Puurmani lossi juurest algava ning Tabivere vallamuuseumi juures lõppeva Kuperjanovi retke läbimist suuskadel. Muutunud ilmaolude tõttu tuli plaane aga korrigeerida ning umbes 23 kilomeetri pikkune rada läbitakse jalgsi. Distantsi läbimise aega seejuures ei mõõdeta ning kõik osalejad saavad matkata endale sobivas tempos.

“Tegemist ei ole võistluse, vaid mõnusa kulgemisega,” kinnitas major Kuusvere, lisades, et retkel osalejatel on siiski võimalik võita ka auhindu. Nimelt saavad nad oma oskused ja teadmised proovile panna rajal asuvates kontrollpunktides, kus tuleb lahendada riigikaitse-, pääste- ja meditsiinialaseid ning loodust puudutavaid ülesandeid.

Tabivere vallamuuseumi juures asuv finiš on avatud kella seitsmeteistkümneni, kellele aga selleks ajaks Tabiverre jõudmine üle jõu käib, ei pea siiski muretsema. “Rajale kedagi maha ei jäeta,” lubavad korraldajad. “Kui rada osutub arvatust raskemaks, saab toetussõidukis jalgu puhata. Korraldatud on ka esmaabi andmine.”

Korraldajad soovitavad retkeks riietuda ilmastikule vastavalt ning kaasa võtta sooja jooki ja suupisteid. Samas pakutakse sooja jooki ka rajal olevates kontrollpunktides ja finišis ootab kõiki lõpetajaid soe supp.

Korraldajad paluvad ennast kirja panna juba eelnevalt, saates selleks hiljemalt 22. veebruariks e-kirja aadressil kuperjanoviretk@gmail.com. Kuperjanovi retke rajale registreerimine algab 27. veebruari hommikul kella üheksast Puurmani lossis.

“Et tegemist on esmakordse sündmusega, tahaksime enne teada, kui palju inimesi retkele oodata on,” selgitas major Kuusvere.

Retk Puurmanist Tabiverre on pühendatud Julius Kuperjanovi partisanisalga 1919. aasta jaanuaris toimunud rännaku mälestusele. 11.-13. jaanuarini liikus partisanisalk formeerimiskohast Puurmani lossis vastu lahingutele Tabivere ümbruses.

Kuperjanovi retke korraldavad Kaitseliidu Jõgeva malev, Naiskodukaitse Jõgeva ringkond, Noorte Kotkaste Jõgeva malev, Kodutütarde Jõgeva ringkond, Jõgeva maavalitsus, Puurmani vallavalitsus, Tabivere vallavalitsus, keskkonnaamet, Eesti Punase Risti Jõgevamaa selts, Päästeameti lõuna päästekeskus ja Kuperjanovi jalaväepataljon.

Kuperjanovi retke ajakava

*Eelregistreerimine lõpeb 22. veebruaril kell 12.00

*Kirja saab ennast panna e-posti teel aadressil kuperjanoviretk@gmail.com

*27. veebruaril kell 9.00 algab retkeliste registreerimine Puurmani alevikus

*Tund aega hiljem toimub Puurmani lossi juures pidulik avatseremoonia

*Start antakse kell 10.15

* Finiš Tabivere vallamuuseumi juures suletakse kell 17.00

Lisainfo: jogeva.maavalitsus.ee/kuperjanov2016

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus