Korraldajate hinnangul läks tervisepäev korda

Kuigi täielikke osavõtjate nimekirju korraldajatel veel koos ei ole, oli üritusele registreerunud umbes 2300 tervisespordihuvilist ja Monika Aasa sõnul umbes niipalju osalejaid ka oli. Enamik tervisepäeval osalejaid olid kooliõpilased, aga oli ka ettevõtteid ühtekokku umbes 50-60 töötajaga. Jõgeva maavalitsus oli tervisepäeval väljas 22 töötajaga.

Aasa sõnul meeldisid lastele kõige rohkem trikiratturid, aga ka see, et loositi välja palju auhindu.

Peaauhind jalgratas loositakse kõigi osalejate vahel välja järgmisel nädalal, kui tuleb kokku tervisepäeva korraldustoimkond. Jalgratas valitakse poes välja koos võitjaga.

Aasa sõnul on aga üritusest ka õppida, et järgmisel korral asi paremini sujuks. Nii tuli Põltsamaale kokku tunduvalt rohkem tervisespordihuvilisi noori, kui arvestada oli osatud ? üle tuhande. Nii kippus seal väikesel korraldusmeeskonnal suure rahvahulga ohjamine üle jõu käima.

Aasa sõnul oli väga meeldiv, et Põltsamaa piirkonna koolid võtsid väga aktiivselt osa rattaüritusest ning mõeldud oli ka sellele, et sportlikku tegevust oleks ka algklassiõpilastele. Tervisepäev oli korraldatud mitte üksnes Põltsamaa Ühisgümnaasiumis, vaid ka näiteks Lustivere, Adavere ja Pisisaare koolis. Jõgeva koolide õpilased olid seevastu rattaüritusel suhteliselt tagasihoidlikult esindatud, ka ei pakkunud koolid neile muud sportlikku tegevust.

Aasa sõnul said kõik osavõtjad lisaks kleepsule ürituse suursponsori Põltsamaa Felixi abiga mahlad. Aasa möönis, et oleks olnud muidugi hea, kui kogunemispaikades oleks jagatud sooja jooki ja toitu, kuid see oleks läinud liiga kalliks. Samas olenes see, kuidas üritus sujub, paljuski ka kohapealsetest korraldajatest: nii pakuti Koogil ratturitele kuuma suppi, mida kohapeal keedeti.

Aasa sõnul jätkatakse tervisespordipäeva korraldamisega kindlasti ka järgnevatel aastatel. Eesmärgiks on eelkõige see, et igas aastas oleks üks päev, mis oleks pühendatud aktiivsele kehalisele tegevusele, kas matkamisele, ujumisele, jooksmisele või mistahes muule spordialale. Ülemaakondlik tervisepäev tuleb ka järgmisel aastal. Eelkõige tahetakse aktiivset liikumist populariseerida kooliõpilaste hulgas.

Kolmapäeval Jõgevamaal peetud suurel maakondlik tervisepäeval kutsuti kõiki koole ja lasteaedu üles tervisesporti tegema. Üritused toimusid maakonna viies paigas: Kuremaal, Koogil, Põltsamaal Kuningamäel, Vaiatus ning Palal. Ürituse korraldas Jõgeva maavalitsus.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus