Koroonaviiruse olukord on Eestis paranemas

Kõik lapsed kooli ja kultuurielu taastub. Spaade ja ujulate avamist tuleb oodata maikuu lõpuni. Valitsus otsustas lõdvendada piiranguid.


Peaminister Kaja Kallas kinnitas valitsuse pressikonverentsil, et tasapisi liigutakse normaalse elurütmi taastamise poole. Seekordsed otsused rõõmustavad ennekõike haridusvaldkonda.
Kui seni said kontaktõppe võimalusest osa 1.–4. klassi ning lõpuklasside õpilased siis 17. maist taastub tavapärane õppetöö ka 5.–8. klassi õpilastel. Seega on uuest nädalast avatud kõik koolid. Haridus- ja teadusminister Liina Kersna sõnul on lapsed mitmekuulisest kodusolemisest väsinud ja ootasid pikisilmi kooli pääsemist. Samuti taastub tavapärane õppetöö kutsehariduses ja kõrgkoolides. Minister Jaak Aab möönis, et kevadel muutub õppetöö iseloom. Lõpuklassides on eksamid ja konsultatsioonid ning keskastmes toimub õpitu kordamine. „Lapsi on koolimajades vähe ja nakatumisoht ei ole suur. Käiakse muuseumides ja ekskursioonidel. Ilmad on soojad ja klassiruume saab õhutada,“ kommenteeris teemat minister Aab.
Kinod ja teatrid avatakse külastajatele 24. maist ja see on samm lähemale kultuurielu normaliseerumisel. Samast kuupäevast saavad toimuda välikontserdid. Seal on teadusnõukoja hinnangul nakatumisrisk madal. Kinode ja teatrite puhul tuleb silmas pidada saalide täitumist. Saalikohtadest võib välja müüa pool. 24. maist tohib kliente toitlustada restoranide ja kohvikute siseruumides. Siingi kehtib 50% täituvuse nõue. Söögikohad tohivad uksed lahti hoida kella 22-ni.
Saunad ja spaad saavad uksed avada 31. maist. Seal kehtib lahtioleku piirang hommikul kella kuuest kuni kümneni õhtul.
Valitsuse pressikonverentsil öeldi veel, et need, kes on vaktsineeritud ei pea olema isolatsioonis kokkupuutel nakatunuga. Vaktsiinipass tuleb ja seda projekti hakkab juhtima minister Andres Sutt. Eelnevalt peetakse selles osas konsultatsioone õiguskantsleri bürooga. Avaldati arvamust, et vaktsineerimistõendi olemasolul on mõned teenused lihtsalt mugavamad.

VAMBOLA PAAVO

blog comments powered by Disqus