Koroona ohustab eelkõige üle 60-aastaseid

Sügis on toonud kaasa ka nakkushaigustesse nakatumise kasvu. Novembri alguses Eestis ringlev koroonaviiruse tüvi saadab haiglaravile eelkõige vaktsineerimata eakaid. Möödunud nädala jooksul hospitaliseeriti sümptomaatilise COVID-19 tõttu 149 patsienti, kellest pea 75% on üle 60-aastased ja valdavas enamuses vaktsineerimata.
COVID-19 vastane vaktsineerimine on eakate puhul ainus võimalus raskete haigusjuhtude ennetamiseks. Arvestades haigestumise kasvu, tuleks üle 60-aastastel end esimesel võimalusel COVID-19 vastu vaktsineerida. Samuti soovitatakse vaktsineerida inimestel, kes on raskete krooniliste haigustega. Seda juhul, kui neil on viimasest vaktsineerimisest või COVID-19 läbipõdemisest möödunud üle kuue kuu.
Vaktsineerimine on tasuta ja vaktsineerimispunktides on kättesaadav uus XBB1.5 tüvele kohandatud vaktsiin. Vaktsineerida saab näiteks perearstikeskuses, haiglate ja eratervishoiu vaktsineerimiskabinettides. Haiglate vaktsineerimiskabinettides ja eratervishoiuasutustes vaktsineerimiseks saab sobiva aja broneerida üleriigilises digiregistratuuris.
Lisaks on soovijatel võimalik end vaktsineerida valitud apteekides üle Eesti. Apteekide nimekirja leiab aadressilt www.vaktsineeriapteegis.ee.
Nakatumise vältimiseks pese käsi, sage kätepesu kaitseb sind ja sinu lähedasi viiruste eest. Väldi näopiirkonna puudutamist saastunud kätega. Järgi tervislikku eluviisi: maga piisavalt, ole füüsiliselt aktiivne, väldi stressi, joo piisavalt vett ja söö täisväärtuslikku toitu. Aevastades või köhides kata oma suu ja nina pabertaskurätiga. Mistahes haigussümptomite esinemisel jää koju ja võta ühendust oma perearstiga.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus