Koristamistalgud Piiri pargis

Pargis olid kohal õpilased 7.-9. klassini, sest just sellesse vanuserühma kuuluvad kultuurikeskuse tantsu- ja laulustuudio lapsed. Mõni talguline võis olla nooremgi. Ainsa noormehena oli kohal Kaspar Kukk, kes tegi tööd mitme mehe eest. Seanahavedajaid laste hulgas ei olnud. Omaalgatuslikult saabus kohale ka Jõgeva Gümnaasiumi sotsiaalpedagoog Ilmar Pajumägi, kelle abikäed kulusid marjaks ära. Koristamistalgutel osalenuid ootab preemia.

Koristatud sai pool ?kruusaaugu? teepoolsest osast. Teisest küljest sai koristatud suurem sodi: murdunud suusad, kelgutükid ja mis seal salata, ka mõned süstlad. ?Lapsed olid toredad ja tegid tööd nurisemata,? tunnistas Ilmar Pajumägi.

?Sellised koristamistalgud on väga vajalikud, sest Jõgeva Elamul pole nii palju töötajaid, et nii suurt parki koristada,? rääkis Ilmar Pajumägi, kes läks talgutele huvi pärast ? vaatama, kes sellest huvitatud on.

?Et Piiri park asub endise KEKi ja eramajade asumi piiril, siis ei tunneta inimesed seda osana linnast. Täiskasvanuid sedapuhku pargis tööl polnud,? rääkis Pajumägi. Tema hinnangul peaks linnavalitsus kevadel ja sügisel koristamistalgud organiseerima ja selle tarbeks kulutama, et oleks lõbus meeleolu, töövahendid ning joogid-söögid. ?Oluline on, et inimesed ise teevad. See näitab koostööd,? märkis ta.

?Kui me Piiri pargi koristamise ideest Jõgeva Linnavaraga rääkisime, siis pakkusid nad meile ka teisi objekte koristamiseks,? rääkis talgute üks eestvedajaid Airi Rütter. Tulevikuski on plaanis selliseid talguid korraldada.

Koristamistalgutel oli mitu eesmärki. Esiteks saab linn ilusaks ja korda, teiseks toimub pargis 27. mail noorteüritus ?Suveöö unenägu?. Selleks, et ansamblid ja tantsijad saaksid esineda, ilma et nad ent vigastaksid, tuli korrastada plats. Hetkel tegutseb Jõgeval kaheksa noortebändi. Mitu neist publiku ette astub, selgub 27. mail. Esineb ka üks Siimusti noortegrupp.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus