Koreli oja äärne ala Võrus saab uue näo

Lähemal ajal saab Koreli oja äärne ala Võru linnas Maxima poe ja Kagukeskuse vahel, kus praegu laiub suur muruplats, seoses Kagukeskuse teise etapi ning teemapargi arendamisega täiesti uue näo.

Võru ettevõtja Meelis Munski on juba aastaid rääkinud Kagukeskuse teise etapi rajamisest, aga nüüd on asi tõsisemalt käsile võetud. See on ka loogiline, sest kui linn teeb uue autosilla ja avab Munskile tänavajupi väljapääsu Petseri tänavale, siis on paslik midagi vastu pakkuda.

Ettevõtja mingeid täpseid kuupäevi ehituse alguse kohta välja ei käinud, aga rääkis, et ehituse peale saab vaikselt mõtlema hakata ja tal on vaja teha valik kahe variandi vahel. Esimene neist näeb ette Kagukeskuse teise etapi ehk laienduse valmimist varem planeeritud kujul ja see maksaks kuus-seitse miljonit eurot. Teine variant on jätta kaubakeskuse laiendus esialgu tegemata, aga rajada Maxima kõrvale spaahotell maksumusega ligi neli miljonit eurot. “See oleks tulusam ja väiksema riskiga,” nentis ta, kuid arvas ka, et jõuab teha mõlemat.

Meelis Munski rääkis, et Kagukeskuse laiendusse pole 95 protsendi ulatuses mõeldud kaubandus, vaid ka parkimismaja, kinosaal, konverentsikeskus ja võimalik, et ka spaa osa. Raha  selleks koguneb Munskil tema firma, ASi Semuehitus kasumist, mis on aastas umbkaudu 400 000-500 000 eurot. Semuehituse grupi aastakäive on üheksa miljoni euro ringis.

Kagukeskuse piirkonna peaks atraktiivseks muutma Koreli oja äärde rajatav teemapark. Munski sellest täpsemalt veel rääkida ei tahtnud, kuid märkis, et see võiks tekitada linnakülastajates n-ö vau-efekti. Ta kinnitas, et on igati selle poolt, et Võru linn muutuks atraktiivseks.

Kavandatav teemapark peaks tulema Koreli oja äärde Petseri tänava kavandatava silla ja Vabaduse tänava silla vahelisele alale. Linnavolikogu esimees Erki Saarman ja linnapea Jüri Kaver on olnud teemapargist rääkides samuti kidakeelsed, lubades vaid, et ideega tullakse peatselt lagedale.

Seni kinnitamata andmetel on teemapargi puhul kavas kasutada samasuguseid Navitrolla tööde motiive, nagu Võru linna renoveeritud kortermajadele. Parki peaksid tulema Navitrolla loomapargi-ainelised kujud, mida linnaelanikud ja külalised saaksid imetleda ning kus lapsed saaksid mängida. Lisaks on lastele kavas rajada kaasaegsed, interaktiivsusel põhinevad mänguväljakud.

Kagukeskuse teise etapi kirjeldus 

Võrus aadressil Kooli tänav 6 asuv kaubanduskeskus Kagukeskus suureneb ligi neli korda.

See on Kagu-Eesti suurim ja kaasaegseim kaubanduskeskus.

Kagukeskuse olemasolevas esimeses arendusetapis on ligikaudu 7600 m²  köetavat brutopinda. Rajatavas teises arendusetapis lisandub umbes 9700 m² köetavat brutopinda. Kagukeskuse esimese ja teise etapi köetav brutopind on tulevikus umbes 17 300 m². Hoone mitteköetav avatud brutopind tuleb umbes 12 600 m² suurune. Hoone kogu brutopind on edaspidi umbes 30 000 m².

Teises arendusetapis ehitatakse kolmandale ja neljandale korrusele parkimismaja, kus on parkimiskohti 301 autole.

Teise arendusetapi käivitumiseks on kõik eeldused loodud, on olemas kooskõlastatud detailplaneering, arhitektuurne eelprojekt ja ehitusluba.

i

INNO TÄHISMAA

blog comments powered by Disqus