Koostöös peitub jõud

Maailmas toimub taas nii palju põnevat. Inimesed on väsinud kodus istumisest ja ollakse õhinaga jälle valmis välja tulema ja omavahel aktiivsemalt suhtlema. Avastatakse uuesti meie oma Eestis nii tuttavaid, kui ka uusi paiku. Kasvanud on siseturism ja kasvanud on ka võimalused nautida meie oma Jõgevamaad.

Mõnda aega siitkandist eemal elades sain võimaluse kaugemalt vaadata ja tõdesin, et Jõgevamaa on väga hea paik elamiseks. Meil on väga ilus loodus, mis annab erinevaid võimalusi nii eluks kui ka  puhkuseks. Üha enam muutub populaarsemaks just aktiivne ja tervislik puhkus ja see teeb rõõmu. Metsad ja matkarajad, kanuutatavad jõed ja loomulikult Peipsi järv annavad selleks head võimalused. Seda rikkust peame heaperemehelikult hoidma ja säilitama, sest see on meie tugevus.

Meil on legendid, mille üle saame uhked olla, sest tõestus nendest on otse silmaga näha ja käega katsuda. Nende nimel on palju tööd tehtud ja seda rikkust saame kõigiga jagada. See on meie võimalus tekitada huvi nii mujal Eestis kui ka laias maailmas. Mitte igal rahval ei ole oma eeposekangelast, kelle tegevuse jälgi on loodus alles hoidnud.

Meil on palju toredaid ja andekaid inimesi, kes algatavad ja viivad täide üha uusi ja põnevaid ideid. Hoidkem rohkem üksteist ja säilitagem meie sädeinimeste tarkusi ja ettevõtlikkust. Kogemused ja teadmised on tähtsad ja tuleks igal juhul anda võimalus neid realiseerida. Sellest muutume rikkamaks ja saame paremini asjad toimima. Sest pikk tee on veel ideaalini.

Õnneks on meil veel palju kasutamata ruumi arenguks. Palju saaks luua võimalusi, et muuta kohalike ja ka külaliste elu paremaks. Kindlasti jääb nii mõnigi tore mõte lihtsalt materiaalse baasi puudumisel ellu viimata, kuid ka lihtsalt unistada on tore. Ja kunagi ei tea, mida tulevik toob ja milliseid võimalusi avaneb. Kuniks on unistusi, on ka mille poole püüelda!

Meie maakonnas on kolm väga omapärast ja tugevat nn teemapiirkonda. See rikastab, kuid kahjuks ei anna ka võimalust leida kogu maakonnale ühist brändi, millega turundada. Kui öelda Setomaa, siis tuleb kõigil kohe meelde leelo ja sõir; kui öelda Võrumaa, siis suitsusaun ja kui öelda Viljandimaa, siis folk jne.

Kas see märksõna Jõgevamaal võiks olla ilm, millest nagunii räägivad kõik!? Tore oleks, kui jutt läheb ilmale ja vestlusest käiks läbi ka Jõgevamaa külmarekord!

Me peaksime edaspidi veel rohkem koostööd tegema ja üksteisega suhtlema, sest koostöös peitub jõud. Üksi inimene väsib, aga kui ta tunneb enda kõrval toredaid motiveeritud kaaslasi, siis on oluliselt lihtsam edasi minna ja endast positiivset anda. Siis me suudame Jõgevamaad Eesti kaardil hoida. Olen õnnelik, et elan Jõgevamaal ja tahan seda tunnet jagada ka kõigi teistega nii üle Eesti, kui üle maailma.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus