Koostööpiirkonna uuring valmis

Norra-EMP regionaalarengu programmi toel koostööpiirkonna projekti raames koostatud analüüsid on nüüdseks kaante vahel. Neljapäeval esitles Alphex OÜ Põltsamaal kolme viimast uuringut.

Põltsamaa linnavalitsuse spetsialist Loreida Küppas ütles, et esimene etapp näitas ära, millised omavalitsused on selles projektis jätkamisest huvitatud ja kas nad on huvitatud kõikidest valdkondadest võrdselt või hoopis paarist-kolmest konkreetsest asjast.

Järgmine tegevus ongi tema sõnul arengupiirkonnale ühtse dokumendi koostamine, mis ei ole kindlasti tavapärane arengukava, kuid toetub senisele analüüsile ja koostöökogemusele antud projektis.

Samuti peaks Küppase kinnitusel saama selgeks seegi, kellega koos edasi minnakse ja kas lähevad edasi kõik seitse või kolm omavalitsust, kaasates osades valdkondades ka teisi.

Ühine arengukava peaks valmima projekti lõpptähtajaks ehk 2011. aasta 14. veebruariks.

Projekti veavad Põltsamaa linn ja vald. 

Koostööpiirkonna uuring

*Projektil on pikk ja keeruline nimi “Põltsamaa linna ning ümbritsevate valdade baasil koostööpiirkonna loomine täiendavate ühiste avalike teenuste pakkumiseks ning teenuste kvaliteedi tõstmiseks”

*Selle raames koostati:

*Põltsamaa koostööpiirkonna lähteolukorra analüüs
*Omavalitsuste struktuuri ja hallatavate asutuste juhtimise analüüs
*Omavalitsuses vastu võetud määruste ja kehtivate lepingute analüüs

*Talvel valmis “Põltsamaa linna kui tõmbekeskuse mõjupiirkonna uuring
*Analüüsiti Põltsamaa, Pajusi, Puurmani, Kolga-Jaani, Kõo, Imavere valda ja Põltsamaa linna

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus