Koostöökojal viktoriiniauhinnaks kohaliku toidu kott

Koostöökoda paneb Maamessil viktoriiniauhinnaks välja Jõgevamaal toodetud toiduga koti.


Maamessil on laupäeval võimalik põllumajandusministeeriumi boksis maakonda tutvustada, seal on ka väike viktoriin ning võitja saab esimesena kingiks Jõgevamaal toodetud toiduga koti. 

Spetsiaalne logo “Toodetud Jõgevamaal”

Jõgevamaa Koostöökoja tegevjuht Aive Tamm ütles, et toidukoti komplekteerimise mõte sai alguse kohaliku toidu uuringu töörühma koosolekul. “Avastasime, kui palju erinevatest valdkondadest pärit toidukraami maakonnas toodetakse. Tegelikult me paljudest asjadest üldse ei teadnud. Hämmastas, kui mitmekülgest toidukaupa meil pakutakse. Selgus, et igapäevase toidukoti kokkupanek maakonnas toodetud asjadest pole üldse keeruline ülesanne, kõik vajaliku saab kätte. Sellepärast otsustasimegi Maamessiks kinkekoti kokku panna. Ühtlasi tahtsime ka toitu samas tutvustada.

Vooremaa kujundaja Edvin Kasemets tegi meile logo “Toodetud Jõgevamaal”. Seda saab kasutada ka käsitöö puhul. Samuti telliti eraldi kotid, kus toidukaupa pakkuda. Kotid trükkis Jõgevamaaga seotud ettevõte MP Reklaam,” lisas Tamm.

Koti sisu saab muuta vastavalt aastaajale, praegu värsket kartulit pakkuda pole, kuid mingil ajal võiks juba olla.

Lisaks on koostöökoda pöördunud ka suuremate tootjate poole, tutvustamaks ka nende tooteid. 

Ettevõtjad loovutasid toidukraami tasuta

“Väga hea meel on, et ettevõtjad tulid kaasa ja on valmis panustama. Nad on loovutanud oma toidukraami tasuta,” märkis Tamm.

Tema sõnul on mõeldud ka toidukotid müüki panna avatud talude päeval tänavu 19. juulil. Koti müügiga oleks võimalik toetada talude osalemist sellel üritusel.

“Kui Maamessil ettevõtjatega kokku saame, siis kindlasti peame ka nõu, kuidas toidukotti edaspidi komplektereida ning kui palju on nad valmis panustama,” lisas Tamm. Samuti tuleb korralikult läbi mõelda, kuidas toidukotti hiljem komplekteerima hakatakse, sest spetsiaalselt selleks kohale sõita, et oma tooted ära tuua, ettevõtjal iga kord lihtsalt ei tasu. 

Toidukott sisaldab

*Scanola Balticu toiduõli

*Nordcarlingu küüslauk

*Sepamäe talu astelpajutooted

*Nõmme köögivilja hapukurk

*E-Piima juust

*Chef Foodsi ulukilihatooted

*Humal ja päts toob värske leiva

*Marimarta tomatimahl

*Felixis toodetud supid

*OÜ Meemeistrite mett

*Saare mõisa ürdiaia taimeteed

*Aivar Kütt Ulge talust pakub jooke

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus