Koostöö põlvkondade vahel

Arvestades, et seose meditsiini- ja ravimitööstuse arenguga pikeneb inimeste eluiga, võib igaüks meist loota pensionile jäädes elada pikki tegusaid aastaid.


Arvata võib, et vaid vähesed on korralikult mõelnud sellele, kuidas nad soovivad oma vanaduspõlve veeta. Oleme teinud aastakümneid kõvasti tööd, kasvatanud üles lapsed, kuid millegipärast jäävad järelejäänud elupäevad täiesti tähelepanuta. Sageli tabab meid pensioniaastate peale mõeldes n-ö vanaduse rambipalavik.

Tänases lehenumbriski on pikem lugu sellest, kuidas ka kitsastes oludes tuleviku tarbeks pisut raha säästa. Seal tuuakse eeskujuks eakaid, kel pikaajaline kogemus vähesega hakka saamises. Räägitakse ka lisateenimise võimalusest, et oleks, millest kõrvale panna.

Aga ühendaks hoopis need kaks asja ja paluks eakaid nooremaid põlvkondi koolitama asuda? Eakad räägiks, kuidas kokku hoida ja nooremad kuulaks ning maksaks vanemale põlvkonnale kasulike nõuannete eest. 

Nii saaks erinevad põlvkonnad lihtsal moel vajaliku meelerahu, et ootamatute väljakutsetega saadakse ka tulevikus hakkama.

MERIKE KASK

blog comments powered by Disqus