Koolivaheajal võib lõbus olla ka ilma lumeta

Noorte vaheaega aitavad väga edukalt sisustada noortekeskused, mis asuvad peaaegu igas vallakeskuses ja suuremas asulas. Noortekeskustes on võimalik tegelda ürituste korraldamistega, mängida  piljardit ja koroonat ning ka niisama ajaviiteks sõpradega kokku saada ja suhelda.

Saab kuulata ka loenguid

Enamik Jõgevamaa noortekeskusi on talvevaheajaks välja mõelnud eriprogrammi, mis algab tavaliselt jõulude eelse küpsetamise, kaartide valmistamise ja noortekeskuste kaunistamisega. Pärast pühi korraldatakse üritusi ja väljasõite noorteklubide liikmetele.

Näiteks Siimusti Avatud Noortekeskuses (ANKis) on talviseks traditsiooniks kujunenud koostöö Jõgevamaa Nõustamiskeskusega, mille algatavad alati noored ise. Samas peetakse loenguid ka alkoholi, tubaka ja narkootikumide kahjulikkuse kohta. Ürituse raames käivad nõustamiskeskuse psühholoogid noortekeskuses rääkimas noorte endi valitud teemadel.

Noortekeskused populaarsed

Jõgeva valla noorsootöö vanemspetsialisti Monika Maasingu sõnul on noortekeskused talvisel ajal vägagi populaarsed. Talvevaheaeg on noortekeskuste töötajatele üsna kurnav, sest külastajad tulevad sinna juba varastel hommikutundidel ja lahkuvad alles sulgemisajal.

Eriti populaarsed on ANKid maakohtades, kus pole paljudes kodudes Internetti. Samas ei saa jätta mainimata ka eelnimetatud populaarseid sportmänge, mis samuti noori ANKidesse meelitavad.

Monika Maasing ise soovitab noortel talvevaheajal unustada kõik koolimured, veeta võimalikult palju aega oma pere ja sõpradega ning vältida halbu seltskondi.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus