Kooliteatrite festivalilt üks rollipreemia

Aprilli esimesel nädalavahetusel Tartus Athena keskuses toimunud gümnaasiumiastme kooliteatrite riigifestivalilt tuli üks rollipreemia ka Jõgevamaale: selle pälvis Karl Sakrits Jõgeva Gümnaasiumi kooliteatrist Liblikapüüdja meespeaosa eest lavastuses „Õppetund tütardele”.

Reedest pühapäevani kestnud festivalil osales ühtekokku 17 lavastust. Jõgevamaad esindanud Liblikapüüdja astus üles kohe esimesel päeval.

„Nii hea publiku ees kui riigifestivalil polnud me seda lavastust veel mänginud,” tunnistas Karl Sakrits. „Saalis oli mõnus õhkkond. Ühtegi nalja ei magatud maha ning naerdi just seal, kus tõesti midagi naerda oli. Ainult me ise läksime ehk liialt hoogu ja mängisime mõnes kohas natuke „üle”.”

„Õppetundi tütardele” peab Karl ilusaks punktiks oma kooliteatrinäitleja karjäärile: talle meeldib klassika, samas võimaldab konkreetselt see klassikaline tükk rääkida tänapäevalgi olulisest probleemist — võõrapärase ihalemisest ning oma keele ja kultuuri halvustamisest.

Teiste lavastusi polnud Karlil endal kahjuks aega kuigi palju jälgida, sest samal nädalavahetusel tuli tal kui mitmekülgsel taidlejal osaleda veel noorte meeskooride võistulaulmisel ja rahvapillimängijate piirkondlikul ühisproovil ning rahvatantsugi tantsida. Üldiselt olid muljed festivalist aga head, kuigi korraldus jättis mõnes punktis soovida.

„Aga ega säästuajal kõiges võib-olla maksimumi taotleda saagi,” arvas Karl.

Parimaks lavastuseks tunnistati festivalil Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi trupi “HTG66” lavastus “Armastus vähendab naiste peenust ja suurendab meeste oma”.

Peale peapreemia jagas žürii välja veel kolme liiki preemiaid: tähelepanupreemiaid laval millegi tähelepanuväärsega hakkama saanud näitlejate innustamiseks, kandva osatäitmise preemiaid (neid anti välja ühtekokku 11) ning eripreemiaid, millega tõsteti esile peavõidu saanule napilt alla jäänud truppe.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus