Koolitare kolis Pargi tänavasse

Jõgeval juba kümme aastat tegutsenud kauplus Koolitare avas tänavu pärast traditsioonilist suvepuhkust uksed uues kohas: Pargi tänav 7 asuvas puumajas, kus koolitarvete poel nüüd ruumi pea kaks korda rohkem kui eelmises asukohas.

Kolimine tuli kauplusel ette võtta seepärast, et Sauna tänava maja, kus pood senini asus, läheb peatselt lammutamisele: hoone jääb nimelt ette rajatavale Selveri laiendusele. Ehkki kolimine oli n-ö sundkäik, on kaupluse omanikul Taimi Laugal põhjust selle tulemusega rahul olla.

Tundub, et uuest asukohast leitakse meid isegi paremini üles kui vanast, sest see on kesklinnale veelgi lähemal ning jääb argiasju ajavale inimesele rohkem teele ette,” ütles Taimi Lauga. Üle pole ma küll mõõtnud, aga silma järgi on uues kohas ruumi pea kaks korda rohkem. Mulle endale tundub, et pood on isegi liiga tühi, ostjad seevastu rõõmustavad, et saavad distantsilt vaadates kaubast parema ülevaate.”

ASi Jõgeva Elamu hallatav maja, kus kauplus asub, on soliidses eas, ent Koolitare uutes ruumides sai kaupluseomaniku initsiatiivil korralik remont tehtud. Osalt selleks, et pood kenam välja näeks, osalt aga ka selleks, et kõik kaupluseruumidele esitatavad nõuded — ja neid on ka tööstuskaupade poe jaoks kehtestatud omajagu — täidetud saaksid. Ainus, millega Taimi Lauga ise veel rahul pole, on see, et poe esimeses ruumis, kus paikneb lett, pole piisavalt valgust.

Ostjal peab olema piisavalt valgust, et kaupa uurida. Kui selgus, et esimene ruum pimedavõitu on, polnud paraku enam aega lampe juurde panna lasta. Katsume selle vea parandada järgmiseks hooajaks,” ütles Taimi Lauga ja lisas, et tulevikus on plaanis ka maja fassaadi värskendada. Praegu selleks veel jõudu ei jätkunud.

Klientuur vahetub

Nagu ka varasematel aastatel, pani Koolitare tänavu maikuus uksed kinni ja avas uuesti 1. augustil.

Eks ole neidki, kes keset suve kinnist poeust katsumas käivad, ent üldiselt oleks suvine läbimüük siiski liiga nigel, et sellepärast kauplust lahti hoida. Ning kui kaupluses üksi töötad, siis peadki millalgi puhkama ka,” ütles Taimi Lauga.

Tema sõnul on Koolitarel olemas oma püsiklientuur. Ajapikku see siiski vahetub — sedamööda, kuidas ühtedes peredes lapsed koolieast välja kasvavad ja teistes peredes kooliealiseks saavad. Paljudele meeldib kõnealune pood sellepärast, et sealt saab kõik koolitarbed ühekorraga kätte, paljudele aga ka sellepärast, et kauplusejuhataja oskab neile asjatundlikku nõu anda.

Kõige suuremad ostud tehakse muidugi siis, kui laps esimesse klassi läheb,” ütles Taimi Lauga. Praegu antakse küll kooliminejatele koolist kaasa nimekiri, kus kõik, mida osta vaja, kenasti kirjas. Aga igaks juhuks on ka mul selline nimekiri olemas.”

Tasapisi ostetakse koolitarbeid valmis juba praegu, kõige kiiremad päevad saabuvad Koolitares aga septembri alguses. Varem, kui lapsevanematele veel koolitoetust maksti, tõi ka toetuse pangaarvetele laekumine poe rahvast täis.

Huupi osta ei maksa

Olen vanematele soovitanud, et kui nad täpselt ei tea, mida osta on vaja, siis ärgu huupi ostma hakaku, vaid oodaku kooliaasta alguseni, mil selguvad õpetajate nõudmised ning õpikute-töövihikute arv ja formaat,” ütles Taimi Lauga. Muidugi tuleb septembri algul ostude sooritamiseks rohkem aega varuda, aga see-eest välditakse asjatuid väljaminekuid.”

Küsimusele, kas ostetava kauba valikul jääb peale lapse või vanema soov, vastas Taimi Lauga, et üldiselt jääb peale lapsevanema arukas valik, aga mõni väike vidin“ ostetakse ka lapse tahtmisele järele andes.

No mõned peibutised mul siin ikka on, aga üldiselt ma mingit kasutut nänni oma poes näha ei taha, sest ma olen ise üsna praktiline inimene,” ütles Taimi Lauga.

Küll aga on ta hoolitsenud selle eest, et poodi oleks peale koolilaste ja nende vanemate põhjust tulla ka kunstihuvilistel — kunsti harrastamiseks vajalikke vahendeid, näiteks pintsleid, paberit ja värve, sealhulgas siidi- ja klaasimaalivärve hankima.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus