Koolitantsule registreerimine on alanud

1. detsembril algas tantsurühmade registreerimine festivalile Koolitants. Kirja saab ennast panna veel 14. detsembrini ehk tuleva nädala pühapäevani.

Festival Koolitants saab sel hooajal 15-aastaseks, aga ei ilmuta sealjuures veel mingeid väsimuse märke — vaatamata sellele, et tantsijate jaoks on vahepeal käivitatud hulgaliselt uusi festivale ja konkursse ning juurde tulnud muid esinemisvõimalusi. Koolitantsu populaarsus kasvab endiselt iga aastaga.

“Seekordse festivali soovime muuta eriliseks sel viisil, et täidame kõik Eesti maakonnad sünnipäevatundega, et see rõõmupidu jõuaks kõikide festivalil osalejate, pealtvaatajate ja toetajate südametesse,” ütles festivali peakorraldaja Marge Ehrenbusch.

Selle hooaja Koolitantsu läbivaks teemaks valiti “Hoiame kokku!”. See sõnaühend kannab peakorraldaja sõnul endas kahte mõtet. Esiteks sõnumit sellest, et tantsurahvas peab kokku hoidma, teineteist toetama ja koostööd tegema. Teiseks püütakse noorte tähelepanu pöörata tänapäeva ühiskonna igapäevasele liigtarbimisele.

“Kokku hoides me hoiamegi kokku, sest nii saame omavahel kogemusi ja ressursse jagada,” põhjendas teema valikut peakorraldaja Marge Ehrenbusch.

Propageerimaks kokkuhoidu, valiti festivali uueks teemakategooriaks säästutants, mis peaks endast kujutama võimalikult odavate vahenditega tehtud löövat, efektset ja humoorikat mistahes võtmes tantsunumbrit. Lisatud on ka uus tantsukategooria, milleks on tänavatants.

2008. aastal osales festivalil Koolitants 326 tantsutruppi, kes esitasid 699 algupärast tantsu. Kokku osales festivalil 5914 kuni 20-aastast üldharidus- või kutsekoolide õpilast. Jõgevamaa tantsijatest läks tänavu kevadisel Koolitantsu finaalkontserdil kõige paremini Jõgeva Ühisgümnaasiumi truppide Idaküngas ja Loodelohk noormeestel, kes said tantsuga “Suu laulab, süda muretseb” Eesti-teemaliste tantsude kategoorias eripreemia väega tantsu eest.

Festivali Koolitants korraldab Eesti Tantsuagentuur ning “Koolitants 15” toetajateks on Postimees, ETV, Vichy VivaFresh, Kalev Chocolate Factory, Kuma, Papyrus, Reebok, Balbiino  ja Haribo.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus