Koolitantsul jälle uuendusi

Eesti Vabariigi 90. sünnipäevale mõeldes on Koolitantsu tänavusse kavva võetud uus teemakategooria ? Eesti-teemaline tants.

?Soovime panna noori rohkem mõtlema oma riigi olemusele ? kes me oleme, kust tuleme ja kuhu läheme,? ütles festivali peakorraldaja Marge Ehrenbusch ning lisas, et sellega üritatakse anda ka omapoolne panus Eesti Vabariigi juubeli tähistamisse.

Lisaks uuele teemakategooriale on festivalil ka uus vanusegrupp, mis hõlmab mudilasi alates neljandast eluaastast. ?Väga paljudes tantsustuudiotes alustatakse tantsuõpinguid just sellest vanusest alates ja kuna neid pisikesi tantsuhuvilisi on tänaseks juba väga palju, otsustasime ka neile Koolitantsul osalemiseks võimaluse anda,? ütles Marge Ehrenbusch.

Koolitantsule registreerimine algas 2. jaanuaril. 25. jaanuarist kuni 23. veebruarini toimuvad maakondlikud tantsupäevad, 15.-23. märtsini piirkondlikud festivalid ning 11.-13. aprillini Koolitantsu lõppkontsert Tartu Vanemuise teatrimajades.

Koostöös festivali ühe toetaja, Goltsman Theraphyga on kõikides festivali toimumiskohtades püsti tervisetelk, kus propageeritakse tervislikke eluviise. Lisaks eelnimetatud firmale toetavad Eesti Tantsuagentuuri poolt korraldatavat Koolitantsu Postimees, Hip, Eesti Televisioon, Vichy VivaFresh, Sportland, Kuma, SuperSeaCat, Papyrus, Haribo ja Saare Hõbe.

Nagu mullustki, võõrustab ka tänavust maakondlikku koolitantsupäeva Põltsamaa kultuurikeskus.

?31. jaanuaril toimuva tantsupäeva proovide graafikut asume koostama siis, kui selgub osalevate truppide arv ning vanuseline ja kategoorialine koosseis. Ja selgeks saab see peatselt: registreerimine lõpeb 12. jaanuaril,? ütles Põltsamaa kultuurikeskuse valgus- ja helitehnik ning tantsuõpetaja Ivo Targama. Tema ja kultuurikeskuse juhataja Irja Paavo ongi Koolitantsu Jõgevamaa-poolsed koostööpartnerid.

Algavad proovid Ivo Targama sõnul eeldatavalt kell 9 või 9.30, õhtune kontsert kell 16 või kell 17. Kontserdile kutsutakse kindlasti ka mõni üllatusesineja: keegi peab ju täitma selle aja, mille jooksul zhürii otsuseid teeb.

?Maakondlikule tantsupäevale tulijaile on meil selline hea sõnum, et oleme heli- ja valgustehnika osas viimase aasta jooksul pika sammu edasi astunud: tänu Riigikogu eelmise koosseisu liikmele Margi Einale sai kultuurikeskus 500 000 krooni riigi toetust, millest poole kulutasime just heli- ja valguspargi uuendamiseks. Selle, mis nüüdki veel puudu jääb, rendime Tallinnast,? ütles Ivo Targama, lisades, et Põltsamaa kultuurikeskus on maakonna noore tantsurahva vastuvõtuks valmis.

Maakondlike koolitantsupäevade proovide ja esinemiste ajagraafikud saavad koolitantsuportaalis www.koolitants.ee nähtavaks alates 22. jaanuarist.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus