Koolitantsu piirkonnavooru saajad teada

I-III klasside rühmadest pääses lastetantsu kategoorias edasi Jõgeva Ühisgümnaasiumi rühm (?Öörahu?), IV-VI klasside rühmadest estraaditantsu kategoorias Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio rühm Slide (?Teeaeg?) ja vabatantsu kategoorias sama stuudio rühm Pärlipiigad (?Mõtete vaatamine?), VII-IX klasside rühmadest estraaditantsu kategoorias Jõgeva Ühisgümnaasiumi rühm (?Ha-fa fa-ha?) ning vabatantsu kategoorias Palamuse rühm Puella (?Esimese armastuse bossa?) ja Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio rühm Monte (?Tavaline, tavaline?), X-XII klasside rühmadest vabatantsu kategoorias Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio rühm Föönix (?Lõunamaa lumi?) ja Jõgeva Ühisgümnaasiumi rühm (?Aasal?), estraaditantsu kategoorias Jõgeva Ühisgümnaasiumi rühm (?Turbopolka?) ning showtantsu kategoorias Põltsamaa rühm Face P (?I can see it?). Piirkondlik festival Jõgeva-, Viljandi- ja Tartumaa rühmadele toimub 25. märtsil Viljandis.

?ürii, millesse kuulusid Maiken Schmidt, Andrus Kämbre ja Märt Agu ning Jõgevamaa esindajatena Annika Kallasmaa, Terje Õunapuu ja Heidi Klamp, andis välja ka neli eriauhinda. Jõgeva Ühisgümnaasiumi I-III klassi rühm (?Öörahu?) sai selle huvitava idee eest, tantsutrupp Föönix (?Lõunamaa lumi?) graatsilise ja naiseliku esituse eest, Jõgeva Ühisgümnaasiumi X-XII klassi rühm (?Turbopolka?) etnograafiliste elementide põimimise eest tantsu ning tantsija Laura Lõhmus energilise esituse eest.

Head ideed

?üriiliige Maiken Schmidt pidas Jõgevamaa tantsupäeva üheks plussiks seda, et kõik tantsukategooriad ja mitmed erinevad stiilid olid esindatud.
 
?Näha sai päris huvitavaid ideid,? lisas Märt Agu. ?Ainult et kõik neist polnud edukalt lõpuni viidud. Esialgse tulemusega rahuldumise asemel võiks mõnikord veel natuke edasi töötada. Sama kehtib muusika valiku kohta: valitud oli väga huvitavaid palasid, aga neid võinuks mõnikord natuke oma vajadustele kohasemaks töödelda.?
 
Andrus Kämbre arvates vajaksid estraadi- ja showtantsu kategoorias konkureerijad pisut juurde esinemisjulgust. Ning mõnede rühmade puhul tuleks kaotada käärid kehakoolituse ja tantsus kasutatavate liigutuste vahel.
 
?Üldiselt jäi siinsest tantsupäevast hinge hea, mõnus sisetunne,? kiitis Maiken Schmidt.
 
Märt Agu palus aga suisa suurte tähtedega kirja panna lause: TORE, ET LAPSED TANTSIVAD!
 
Mitmel viimasel maakondlikul tantsupäeval Adavere Põhikooli tantsurühmadega ilma teinud Terje Õunapuu oli seekord samuti ?üriiliikme rollis: lapsepuhkuse tõttu ta praegu rühmi ei juhenda.
 
?Tantsud on huvitavamaks läinud: varem oli tühja kargamist ja n-ö aeroobikat rohkem,? tõdes Terje. ?Osalt on see kindlasti tingitud uute tegijate, näiteks Madli Telleri ja Ruben Roosi maakonda tulekust, aga samas pakkusid ka juba tuttavad juhendajad, nagu Merleen Läänemägi, värskeid ideid.?

?Lõunamaa lumi?

Tundus, et Madli Teller kui juhendaja ja tantsulooja kujuneski seekordse tantsupäeva üheks staariks.

?Kuigi siin oli palju vahvaid tantse, oleks juba ainuüksi Madli Telleri ja tantsurühma Föönix loodud ?Lõunamaa lumi? olnud piisav põhjus see tantsupäev korraldada,? ütles Jõgeva Ühisgümnaasiumi tantsurühmade juhendaja Merleen Läänemägi. ?See tants oli lihtsalt nii ilus.?

Sama meelt olid Föönixile kaasa elanud Jõgeva neiud Kristina Tupits ja Anita Räpp. Nende meelest oleks võinud ainult tantsupäeval natuke rohkem esinejaid ja tantsunumbreid olla.

Ühe põhjusena, miks osalejaid veidi vähem oli kui möödunud aastal, tõi Merleen Läänemägi välja läheneva noorte tantsupeo: paljud rühmad keskendusid Koolitantsu asemel just selleks peoks valmistumisele ehk siis rahvatantsule või võimlemisele. Põltsamaa tantsujuht Ivo Targama seevastu arvas, et päevakava lühendas pisut tänavu kehtestatud reegel, et iga rühm saab igas tantsukategoorias konkursile esitada vaid ühe tantsu.

?Poolteist tundi on sellise ürituse jaoks tegelikult just paras pikkus: ei koorma liialt publiku vastuvõtuvõimet,? ütles Ivo Targama.
 
Esimest korda Koolitantsu maakonnavooru korraldaja rollis olemine polnud tema sõnul sugugi kole ega hirmus: kui tehnika proovide ajal veel natuke jukerdaski, siis kontserdi ajal läks kõik ladusalt.

?Suurima heameelega võõrustame Koolitantsu Põltsamaal ka tuleval aastal,? ütles Ivo Targama.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus