Koolitantsu päeval seekord töötoad

Täna saab Jõgeva kultuurikeskuses teoks festivali Koolitants Jõgevamaa tantsupäev. Kui varem on see endast kujutanud konkurssi, millele tantsutrupid toovad välja oma uudisloomingu, siis seekord tegutsetakse hoopis töötubades. Neis enam silma paistnud tantsijatel on võimalus pääseda augustis toimuvasse Koolitantsu suvelaagrisse. Seal valmistatakse ette tantsulavastus, millega minnakse sügisel üle-eestilisele tuurile.

Tänane tantsupäev algab tantsijate ühise soojendusega. Paralleelselt sellega toimub juhendajate koolitus. Kaht neli tundi vältavat töötuba, millest üks pühendatud tänava- ja showtantsule ning teine vabatantsule, juhendavad vastavalt Argo Liik ja Tuomo Railo.

“Väga suurt hulka tantsijaid kohale oodata pole,” ütles Jõgeva kultuurikeskuse kunstiline juht ja Jõgeva muusikakooli huviõppeosakonna tantsurühmade juhendaja Marika Järvet. “Registreerunud on ainult Jõgeva muusikakooli tantsurühmad ning tantsu- ja moekooli Face Põltsamaa rühmad. Esimesed soovivad kaasa lüüa vabatantsu, teised tänava- ja showtantsu töötoas.”

Õhtul kell viis näitavad noored tantsijad kultuurikeskuse laval seda, mida nad päeva jooksul õppinud on. Seda on vaatama kutsutud ka publik.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus