Koolitantsu maakonnavoorus osaleb 20 rühma

Kõige suurema arvu rühmadega tuleb, nagu ikka, välja Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio: seal valmistub Koolitantsuks tervelt seitse erinevat koosseisu.

Maakonnavoorudes selgitatakse neljale piirkondlikule ülevaatusele pääsejad välja esimest korda: varasematel aastatel on piirkondlik ülevaatus olnud n-ö esimene tasand, kus on saanud osaleda kõik soovijad. Kõigis maakonnavoorudes hindab tantsijaid üks ja sama festivali korraldajate moodustatud ?ürii, nii et ühtsed kriteeriumid on tagatud.

Kogu Eestis võtab tänavu Koolitantsu festivalist osa 380 truppi 6444 tantsijaga, nii et konkurents on tihe. Hindamisele läheb 839 algupärast tantsu.

Huvitav on märkida, et kui kaks aastat tagasi kasutas interneti teel registreerimise võimalust vaid veerand osalejatest, siis tänavu kasutasid seda juba 85 % osalejatest.

Lisainfot festivali kohta leiab kodulehelt www.koolitants.ee. Festivali toetavad Hansapank konkursi “Paneme tähed särama” raames, POP!, trükimeedia peasponsor Eesti Päevaleht, ametlik raadio Raadio 2, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital ning kohalikud omavalitsused.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus