“Koolitantsu” avalöök antakse Jõgeval

Ülehomme antakse Jõgeva kultuurikeskuses avalöök festivalile “Koolitants 2016”. Lisaks tosinale Jõgevamaa truppide omaloomingulisele tantsule saab näha Tallinnas tegutseva Julia Koneva trupi tantsulavastust.

Jõgevamaa truppidest astuvad üles Jõgeva muusikakooli tantsurühmad Nööbike, Pärlid ja Slide, tantsukooli Cestants rühmad Ceitlyn ja Välgunooled, Põltsamaa Dance Dream’I kaks eri vanuses koosseisu ning Põltsamaa hiphoptrupp. Ühtekokku esitavad nad kaksteist tantsu. Esindatud on kuus võistluskategooriat: laste-, vaba-, estraadi, show-, tänava- ja Eesti-teemaline tants. Tänavu on lisaks neile tegelikult veel üks kategooria — koolitants. “Koolitantsu” produtsendi Laura Kvelsteini sõnul võivad selles kategoorias osaleda tavakoolide juures tegutsevad tantsurühmad, kellel spetsiaalsete tantsukoolide ja –stuudiote truppidega tihti keeruline konkureerida.

“Nii et kooliteemaliste tantsude kategooriana pole me seda mõelnud,” sõnas Laura Kvelstein.

Tema sõnul on tänavusel festivalil uudiseks see, et maakondlikelt tantsupäevadelt edasi pääsevad trupid antakse teada samal päeval. Eelmistel festivalidel tuli truppidel mäletatavasti oma saatust oodata kuni ajani, mil kõik maakondlikud tantsupäevad peetud said.

“Ka tänavu jätame endale finaali tarvis väikese tagavara nn jokker-kohti, mille täidame siis, kui kogu Eesti trupid üle vaadatud,” ütles Laura Kvelstein. “Nii et maakondliku tantsupäeva lõpus teeme teatavaks küll suurema osa edasipääsejaid, aga finaali jõudmise võimalus säilib ka teistel.”

Uudne moment on seekord ka see, et edasipääsejad saavad otse finaali. Piirkondlikke tantsupäevi vahepeal ei toimu. Küll aga saavad märtsis Tallinnas, Haapsalus, Põlvas ja Tartus teoks Koolitantsu töötoad, milles võivad osaleda 12-22 aastased tantsuhuvilised. Meile lähim töötuba tegutseb 13. märtsil Tartu üliõpilasmajas. Töötubades välja sõelutud paremad tantsijad pääsevad TV3 saate “Tantsuhullus” salvestusele, mis leiab aset koos “Koolitantsu” finaalkontsertidega 2. ja 3. aprillil Jõhvi kontserdimajas. Töötubadest edasi pääsenud tantsijad moodustavad Koolitantsu Kompanii. Suvel oodatakse neid suvekooli, oktoobris annavad nad aga kontserdi Põlvas, Tartus ja Tallinnas. Nii et tänavu kestab “Koolitantsu” festival peaaegu terve aasta.

Jõgeva maakondlik tantsupäev kujuneb tänavu suhteliselt lühikeseks, sest kaksteist tantsu mahuvad kenasti ühe tunni sisse ära.

“Tantsunumbreid on tõesti vähevõitu,” ütles Jõgeva kultuurikeskuse kunstiline juht Marika Järvet. “Osalt on see tingitud sellest, et Jõgeva muusikakooli rühm Föönix läheb oma kolme tantsuga 7. veebruaril Paides toimuvale Järva- ja Raplamaa tantsupäevale. Meie oma tantsupäev saabub nende jaoks liiga vara.”

Tantse hindavad seekord tantsuõpetaja ja treener Eva-Lena Raenok ning sisearhitekt ja tantsija Elina Tamm, päevajuht on näitleja ja telereporter Siim Sups.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus