Koolitants täna Jõgevamaal

Tantsupäevale on oodata 11 tantsutruppi, kes esitavad kokku 20 algupärast tantsu. Noori tantsijaid on Jõgevamaa tantsupäeval kokku 176 ? kõik nad on tüdrukud. Tantsupäeva ?üriis on noor tantsija Maiken Schmidt, tantsija ja koreograaf Märt Agu, pedagoog ja repetiitor Andrus Kämbre ning kaks Jõgevamaa esindajat.

Koolitantsu toetavad lisaks kohalikele omavalitsustele, Hasartmängumaksu Nõukogule, Kultuurkapitalile ja EV Kultuuriministeeriumile ka Jänks, VivaFresh, Ultra kõnekaart (www.ultra.ee), Postimees ja Hip, Kuma, Raadio2, Superseacat, Ekspress Hotline 1182, Papyrus ja Nokia.

Festivali Koolitants toimub 13. korda ning seda korraldab Eesti Tantsuagentuur. 2006. aastal osales Koolitantsul kokku 5513 kooliealist last ja noort 323 tantsutrupist. Festivali jooksul esitati 756 tantsu. Jõgevamaa mulluselt tantsupäevalt pääses Viljandis toimunud Koolitantsu piirkondlikule festivalile 15 tantsunumbrit ning Koolitants 2006 lõppkontserdil oli Jõgevamaa esindatud Adavere Põhikooli tantsurühmaga.

Festivali Koolitants eesmärgiks on edendada Eesti tantsuelu, tekitades võimalikult paljudes lastes ja noortes huvi tantsu vastu. Samuti on
festivali eesmärgiks avastada noori andekaid tantsijaid, luues neile varakult võimalused edasiarenemiseks. Lisainfot festivali kohta saab kodulehelt www.koolitants.ee.

SUSAN LILLEVÄLI,
Koolitants 2007 meediajuht

blog comments powered by Disqus