“Koolitants” taas meie õuel

Festival “Koolitants” on taas “meie õuele” tulemas: laupäeval saab Jõgeva kultuurikeskuses teoks “Koolitantsu” Jõgevamaa tantsupäev.

Kell 18 algaval kontserdil astuvad üles Jõgeva muusikakooli huviõppeosakonna tantsurühmad Nööbikesed, Pärlid, Slide ja Föönix, tantsukooli Cestants kolm Jõgeva rühma ja üks Palamuse rühm, Põltsamaa Dance Dream ja JJ-Street Dance Company Jõgeva rühm. Ühtekokku tuleb esitamisele 13 tantsu. Neid hindavad koreograaf ja tantsija Ruslan Stepanov ning tantsuõpetajad Kaja Kreitzberg ja Eliisa Sirelpuu, päevajuhiks on Aleksandr Žemžurov.

Tänavuse festivali teema on “Tants liigutab!”.  Tants tõepoolest liigutab – nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt, luues mitmesuguseid võimalusi oma unistuste teostamiseks. Tantsu kaudu on võimalik puudutada inimese hinge, ületada sildu lähedase ja kauge, oma ja võõra vahel.

Tantsud konkureerivad festivalil seitsmes kategoorias: laste-, vaba-, kooli-, tänava-, estraadi-, show- ja eesti-teemalised tantsud. Selgituseks niipalju, et koolitantsude all ei mõelda kooliteemalisi tantse, vaid see kategooria on mõeldud tavakoolide juures tegutsevatele rühmadele, kellel spetsiaalsete tantsukoolide ja -stuudiote truppidega tihti raske konkureerida.

Jõgevamaa oma on järjekorras teine maakondlik tantsupäev. Otsa teeb seekord lahti Harjumaa: sealsed koolitantsijad saavad kokku homme Viimsis. Ühtekokku saab teoks kaksteist maakondlikku tantsupäeva ja Eestile saab ring peale tehtud 27. veebruariks. Kõigil maakondlikel tantsupäevadel astub üles Koolitantsu Kompanii neljas lend Ruslan Stepanovi juhendamisel. “Koolitantsu” kaheosaline finaalkontsert saab teoks 1. ja 2. aprillil Paides.

Nagu mullugi, toimub maakondlike tantsupäevade ja finaalkontserdi vahelisel ajal neljas eri paigas “Koolitantsu” töötuba. Meile lähim tegutseb pühapäeval, 12. märtsil Tartu üliõpilasmajas. Töötubadest valivad koreograafid välja telesaate “Tantsuhullus” finalistid (saate finaal peetakse koos “Koolitantsu” finaalkontserdiga Paides) ning Koolitantsu Kompanii uue lennu tantsijad, kes on oodatud “Koolitantsu” suvekooli ja kes sügisel hakkavad kontserte andma. Töötubadesse saab registreerida 30. jaanuarist 14. veebruarini.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus