Koolitants jõuab Jõgevamaale

Ülehomme toimub Põltsamaa kultuurikeskuses festivali Koolitants Jõgevamaa tantsupäev, millel tuleb esitamisele 29 tantsu 19 tantsurühmalt.

Traditsioonilistele kategooriatele, nagu laste-, vaba-, estraadi- ja showtants on tänavu lisandunud säästutantsu kategooria.

“Säästuteema võib kajastuda tantsijate riietuses, tantsulistes väljendusvahendites või milleski muus,” ütles maakondliku tantsupäeva üks korraldajaid, Põltsamaa kultuurikeskuse valgus- ja helitehnik ning tantsujuht Ivo Targama.

Säästuteema läheb tema sõnul hästi kokku tänavuse 15. Koolitantsu motoga “Hoiame kokku!”: kokku võib hoida ressursse, aga üksteisega kokku hoida võivad ka inimesed.

Kuhugi pole kadunud ka eesti tantsu kategooria, mis toodi mullusele Koolitantsule sisse seoses Eesti Vabariigi 90. sünnipäevaga.

“Ühest küljest osutus eesti teema tantsijate ja juhendajate seas populaarseks ning teisalt arvasid korraldajad, et n-ö eesti asja tasub ka pärast juubeliaastat propageerida,” ütles Ivo Targama.

Uudse ettevõtmisena käib tänavuste maakondlike tantsupäevade juurde nn kirbuturg, millel tantsijad saavad huvikaaslastele maha müüa oma seisma jäänud esinemisriided, jalanõud, ehted ja rekvisiidid. Ka kirbuturg ühtib tänavuse säästuteemaga.

Maakondlik tantsupäev toimub Põltsamaal juba kolmandat korda. Ühtekokku on neljapäeval sealsesse kultuurikeskusesse oodata umbes 260 tantsijat. Eriti jõuliselt on esindatud Jõgeva ja Põltsamaa, ent jõudumööda pakuvad neile konkurentsi ka Puurmani ja Adavere. Lavaproove hakatakse tegema kell 15, kontsert algab kell 18 ning kestab kahe ja poole tunni ringis. Seejärel asub oma tööd tegema žürii, millesse pealinna tantsuspetsialistide kõrval kuulub ka kaks kohalikku liiget — Heidi Paabort ja Erle Kaasik. Heidi on noorsootöötaja, Erle aga 15-aastane Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilane: üks kohalik just sellises vanuses noor inimene on kaasatud kõigi tänavuste maakondlike tantsupäevade žüriisse.

Ülehomse tantsupäeva paremad pääsevad 29. märtsil Tartus Vanemuise kontserdimajas toimuvale piirkondlikule tantsupäevale, kust on võimalik end edasi võidelda 18. ja 19. aprillil Pärnu kontserdimajas toimuvale lõppkontserdile.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus