Koolitants alustab jaanuaris

Kolmandat aastat järjest toimub Koolitants kolmes etapis: jaanuaris ja veebruaris toimuvad üle Eesti maakondlikud voorud, märtsis on viis piirkondlikku vooru ning aprillis jõutakse suurejoonelise lõppkontserdiga Tallinnasse. Festivali “avapauguks” on 26. jaanuaril algav ja kolm päeva kestev Tallinna linna eelvoor. Jõgevamaa eelvoor toimub 15. veebruaril Põltsamaa kultuurikeskuses.

Koolitantsu lõppkontsert on festivali peakorraldaja Kristjan Kurmi sõnul n-ö rändüritus. “Kolme aasta jooksul oleme lõppkontserdiga Eesti suuremad kontserdisaalid ja teatrid Tartus, Pärnus ja Jõhvis läbi käinud ning nüüd on kord jälle Tallinna käes,? ütles Kurm.

Möödunud aastal osales festivalil Koolitants 323 tantsutruppi, kes esitasid 756 algupärast tantsu. Kokku osales festivalil 5343 kuni 20-aastast üldharidus- või kutsekoolide õpilast.

Festivali korraldab Eesti Tantsuagentuur ning selle eesmärgiks on edendada Eesti tantsuelu, tekitades võimalikult paljudes lastes ja noortes huvi tantsu vastu. Samuti on festivali eesmärgiks avastada noori andekaid tantsijaid, luues neile nii varakult võimalused edasiarenemiseks.

Lisainfo festivali Koolitants 2007 meediajuhilt Susan Lillevälilt (susan@koolitants.ee; tel 514 8393) ja projektijuhilt Marge Ehrenbuschilt (marge@koolitants.ee; tel 514 3591) ning festivali kodulehelt www.koolitants.ee.

SUSAN LILLEVÄLI,
festivali Koolitants 2007 meediajuht

blog comments powered by Disqus