Koolitants 2012 algab Jõgevamaa tantsupäevaga

Jõgevamaa noortel tantsijatel on tänavu taas au käima lükata koolitantsukarussell: festivali Koolitants 2012 esimene maakondlik tantsupäev toimub 26. jaanuaril kell 18 Jõgeva kultuurikeskuses.

18. koolitantsufestivali teema lähtub kaudselt tänavusest Eesti filmi 100 aasta juubelile pühendatud Eesti Filmi Aastast ja festivali tunnuslause on “Tants fookuses”. Truppide endi otsustada jääb, kas nad soovivad tunnuslauset tõlgendades kiigata tantsude loomisel maagilisse filmikunstimaailma või asetavad fookusse tantsu enda.

Jõgevamaa maakondlikul tantsupäeval, mis toimub üle mitme aasta maakonnakeskuses (vahepeal peeti seda Põltsamaal), astub üles 14 truppi ning näha saab 26 tantsu. Esindatud on nii laste-, vaba-, estraadi-, eesti-teemalised kui ka showtantsud, samuti kõik Koolitantsul osalevad vanuseastmed: mudilased ning 1.-3. klassi, 4.-6. klassi, 7.-9. klassi ja 10.-12. klassi õpilased. Üles astuvad Põltsamaa trupp Face, Jõgeva Ühisgümnaasiumi ja muusikakooli huviõppeosakonna erinevad rühmad, Puurmanist gümnaasiumi 4.-6. klasside õpilased ja Tabiverest huvikooli tantsijad.

Tantse hindab viieliikmeline žürii. Selle kolm liiget käivad läbi kõik maakondlikud ja piirkondlikud tantsupäevad ning kaks liiget värvatakse kohapealt. Iga kontserdi lõpus annab žürii välja eripreemiad. Tantsupäeva lõpul saavad juhendajad ja õpetajad žüriilt tagasisidet nähtu kohta.

Maakondlikud tantsupäevad kestavad 19. veebruarini. Pärast seda antakse teada piirkondlikele tantsupäevadele pääsejad. Need korraldame Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis.  Piirkondlikud vahevoorud, kust paremad pääsevad edasi finaalkontserdile, taastasime möödunud aastal tantsijatelt ja juhendajatelt saadud tagasisidet arvesse võttes. Finaalkontsert on see-eest muudetud ühepäevaseks ning see peetakse 21. aprillil Tallinnas Nokia Kontserdimajas. Õhtu juht on Koolitantsu ajaloos esimest korda naissoost: selleks on noor näitleja Kati Ong.

Koolitantsu üritustel tegutseb müügipunkt, kust saab osta temaatilise kujunduse ja värvidega T-särke, sokke, pastakaid ja kleepse. Maakondlikele tantsupäevadele tuleb pildistama firma Kuma Foto. Iga pildistamas käinud tantsutrupp saab kingituseks oma fotoga Koolitants 2012 kalendri.

i

LAURA KVELSTEIN, festivali Koolitants 2012 projektijuht

blog comments powered by Disqus