Koolipoiss treenib koolipoisse

Kait Koppel on tegelikult isegi alles koolipoiss: ta õpib Jõgeva Gümnaasiumi XII klassis. Väikeste korvpallipoistega trenni tegema tulebki ta siis, kui endal koolitunnid lõppenud. Korvpalliga on Kait tegelnud kümme aastat. Ta on jõudnud isegi oma vanuseklassi Eesti koondisse. Hiljutise põlveoperatsiooni pärast peab ta aga tuleva kevadeni trennitegemisel vahet pidama. See annabki talle praegu aega väiksemaid huvikaaslasi treenida.

“Tundub, et mõned poisid on juba koduski natuke palli patsutanud ja seetõttu oskajamad,” ütles Kait Koppel. “Aga üldiselt hakkame me siin ikka a-st ja b-st ehk põrgatusharjutustest ja muust sellisest peale. Esialgu on nii väikeste poistega muidugi raske: nad on vahel ikka üsna hajevil. Aga liikuda jaksavad nad küll.”

Ega nii väikesed poisid ehk veel maldagi liiga pikalt arvuti taga või teleka ees passida. Neile on liikumine veel loomulik tarvidus.

Kaidu juures käib trennis nii Jõgeva Ühisgümnaasiumi kui ka Gümnaasiumi poisse. Parematel päevadel on neid kohal 17-18, tavaliselt aga mõnevõrra vähem. Palle ja saalipinda jätkuks aga veel mõnele huvilisele.

“Kes tahab, tulgu lihtsalt trenni ajaks kohale ja pangu nimi kirja,” ütles Kait Koppel.

Treeningtunnid algavad tema rühmal esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 15.30 ja reedeti kell 15. Raha selles rühmas käimise eest ei küsita.

“Ega me võistlusspordiga siin veel tegelegi, vaid rohkem ikka korvpallipisiku sissesüstimisega,” ütles Kait Koppel. “Eks siis hiljem paista, kes selle ala juurde jääda tahab ja kes mitte. Ma ise loodan küll, et mõnest poisist ka tõsine mängumees saab.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus