Kooliõpilaste tasuta bussisõidu kiipkaardid aktiveeritakse esimeseks septembriks

Jõgevamaa maapiirkonna kooliõpilastele on kiipkaardiga aktiveeritud bussisõit maaliinidel jätkuvalt tasuta. Kaartide väljastamisega tegeleb, nagu ikka, Jõgevamaa Ühistranspordikeskus.

Jõgevamaa Ühistranspordikeskuse juhatuse liikme Heldur Lääne sõnul tuleb kõikidel õpilastel, kellel on kiipkaardid olemas  juba eelmisest õppeaastast, neid 1. septembrist kohe ka kasutama hakata.

“Praktika on näidanud, et õpilaste nimekirjad saavad koolides  lõplikult paika kuu jooksul ja sellel ajal palume bussijuhtidelt arusaamist ja mõistvat suhtumist, aga ka reisijatepoolset rahu asjade selgitamisel. On mõistetav, et esimese klassi õpilastel kiipkaarte veel ei ole ning samuti võib juhtuda, et mõnel õpilastel on kaart lootusetult kadunud. Kaardi saamiseks tuleb esmalt kohe pöörduda oma klassijuhataja poole, kes info ise või koolis kokkulepitud isiku kaudu kohalikule omavalitsusele edastab. Omavalitsus kui teenuse tellija ja rahastaja edastab andmed Jõgevamaa Ühistranspordikeskusele ning erinevate omavalitsuste koondandmed lähevad tellimuse täitjale ehk bussifirmale,” selgitas Lääne, kes viib kaardid ise koolidesse.

Septembrikuu jooksul saadetakse koolidest omavalitsustele ja korrastatakse õpilaste nimekirju. Eesmärk on saavutada hiljemalt oktoobri alguseks olukord, kus kõikidel tasuta sõitvatel õpilastel oleksid toimivad kiipkaardid olemas.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus