Kooliõpetajatega võrdsemaks

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva tõi ülemöödunud reedel Luuale alushariduse seminarile kogunenuteni sõnumi, et riik eraldab omavalitsustele lisaraha, et tõsta lasteaiaõpetajate palk 1. septembrist vähemalt 80 protsendile ja tuleva aasta algusest vähemalt 85 protsendile kooliõpetajate palga alammäärast. Toetusraha saavadki vaid need omavalitsused, kes tagavad oma lasteaiaõpetajatele nimetatud parameetritega palga.

Nagu minister märkis, maksavad Eesti omavalitsused lasteaiaõpetajatele üsna erineva suurusega palka: alla viiesajast eurost enam kui tuhande euroni. Palamuse vald sai ministrilt kiita selle eest, et on suutnud ka ilma riigi toeta maksta lasteaiaõpetajatele kogu Eesti kontekstis arvestatavat palka, aga see ei tähenda, et riik Palamuse ja teised niisama tublid omavalitsused toetuseta jätaks. Tänu riigilt saadavale toetusele võivad nad tõsta lasteaednike palgad kooliõpetajatega võrdseks, aga võivad võtta ka oma tuge lasteaednike palgale vähemaks ning teha vabaneva rahaga midagi muud lasteaia jaoks kasulikku.

Minister Kaia Iva sõnul on riik selle aasta neljaks viimaseks kuuks lasteaiaõpetajate palgatoeks eraldanud 2,5 miljonit eurot, tulevaks aastaks aga juba 15 miljonit eurot ning eelarvestrateegia tagab palgatoe ka mitmeks järgmiseks aastaks.

“Omavalitsuste ülesanne on palgakorraldus nii paika sättida, et see oleks kõigile arusaadav ja täidaks eesmärgi,” sõnas minister.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus