Koolinoortele tutvustatakse kutsehariduse omandamise võimalusi

Keskpäeval algava infopäeva avab maavanem Aivar Kokk. Seejärel kõnelevad Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse talituse juhataja Kalle Toom ja Jõgevamaa Tööhõiveameti esindaja.

Pärast sõnavõtte saavad noored kuni kella kolmeni osa koolide pakutavast kultuuriprogrammist, tutvuda väljapanekute ja infomaterjalidega ning küsida koolide esindajatelt neid huvitavate erialade kohta täpsemat infot.

Kutseõppeasutustest osalevad infopäeval lisaks Põltsamaa Ametikoolile ja Luua Metsanduskoolile Rakvere Kutsekeskkool, Tartu Kutsehariduskeskus, Türi Tehnika- ja Maamajanduskool, Räpina Aianduskool, Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool, Väike-Maarja Õppekeskus, Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool ning Paide Kutsekeskkool.

Põltsamaa Ametikooli õpilased pakuvad suupisteid. Luua Metsanduskooli boksis saab mootorsaagi aja peale kokku panna ja lahti võtta. Jõgevamaa Nõustamiskeskuse laua taga on võimalik teha arvuti abil kutsevalikuteste ja konsulteerida kutsenõustajatega.

Infopäevast osavõtjate vahel loositakse välja auhindu. Päeva juhib Margus “Kuldsuu? Kastor.

Mullu märtsis korraldatud koolinoorte infopäeval osales üle 400 õpilase ehk rohkem kui kaks kolmandikku Jõgevamaa põhikoolilõpetajatest.

“Täidetud tagasisidelehtede järgi jäädi eelmisel aastal üritusega rahule ning avaldati lootust, et see toimub ka edaspidi,? ütles Jõgeva Maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna haridus- ja spordinõunik Heiki Sildnik. “Paljud õpilased ütlesid, et oleksid soovinud koolidelt saada veelgi täpsemat teavet nii õppeainete kui ka ühiselamu kohta.?

Infopäeva korraldab Jõgeva Maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakond, toetavad Jõgevamaa Omavalitsuste Liit, Jõgevamaa Nõustamiskeskus, arvutifirma Digimarket ning Jõgevamaa gümnaasiumid ja osalevad kutseõppeasutused.

ANDRES LOORAND,
Jõgeva maavalitsuse pressiesindaja

blog comments powered by Disqus