Koolinoored võistlevad Tammsaare loomingu esitamises

Albu põhikooli emakeeleõpetaja ja ürituse algataja Enda Truboki sõnul peavad osalejad esitama ühe proosapala või -katkendi. Aega selleks on igal osalejal viis minutit.

“Ootame võistlema õpilasi, kes loevad ikka südamest, mitte kellegi sunnil, ” ütles Trubok ajalehele Järva Teataja.

Üle-eestiline võistulugemine toimub kolmandat korda ning selleks tuleb registreeruda hiljemalt 16. jaanuaril aadressil albuk@albu.ee või telefonil 385 37 27. Registreerumisel tuleb ära märkida esineja ja juhendaja nimi, kool, klass, kontaktandmed ja repertuaar.

Züriisse kuuluvad näiteks Rakvere teatri direktor Indrek Saar, Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud Kalju Komissarov ning Riigikogu liige Tõnis Lukas. Hinnatakse eelkõige lugeja siirust, usku sellesse, mida ta loeb. ?See pole näitlemine, vaid lugemine, oluline on sõna jõud,? ütles Enda Trubok.

Osalejate arv on piiratud. ?Üle saja osaleja ei võimalda ajapiirang ja meie maja vastu võtta. Ka ?ürii ei suudaks suuremat hulka lugejaid objektiivselt hinnata,? ütles Trubok. Emakeeleõpetaja sõnul on kahel eelmisel aastal olnud huvilisi palju, Eestimaa kaugematest nurkadest rohkemgi kui naaberkoolidest.

Tammsaare loomingu kolmas võistulugemine on Eesti tõe ja õiguse aasta avaüritus.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus