Koolinoored tutvusid kutseharidusvõimalustega

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Luua Metsanduskool, Paide Kutsekeskkool, Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökool, Rakvere Kutsekeskkool, Räpina Aianduskool, Tartu Kutsehariduskeskus, Türi Tehnika- ja Maamajanduskool, Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool, Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool tutvustasid kultuurikeskuse fuajees ja koridoris üles seatud messiboksides oma koolis õpitavaid erialasid.

Jõgevamaa gümnaasiumid jagasid kammersaalis teavet õppimisvõimalustest gümnaasiumiastmes.

Saalitäis noori jälgis huviga, kuidas Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus demonstreeris laval juuksurite ja õmblejate koostööd. Kool andis ka lühikese moeetenduse.

Mõnusad etteasted olid Jõgeva Ühisgümnaasiumilt, Puurmani Gümnaasiumilt, Põltsamaa Ühisgümnaasiumilt ning Mustvee Gümnaasiumilt.

Luua Metsanduskool pakkus võimalust mootorsaage lahti võtta ja kokku panna. Seda võimalust kasutasid noormeeste kõrval agaralt ka tütarlapsed.

Laval toimuvat programmi juhtis Margus ?Kuldsuu? Kastor.

Jõgevamaa Nõustamiskeskuse laua juures said noored ennast kutsevaliku küsimustes testida. Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökool pakkus kõigile osalejatele sooje pirukaid ja vaarikateed.

Üritusel käis üle 400 koolinoore ehk kaks kolmandikku Jõgeva maakonna põhikoolide lõpetajatest, ütles Jõgeva maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Heiki Sildnik. Tema sõnul oleks atraktiivne üritus võinud veelgi osavõtjaterohkem olla: ?Kui eelmise aasta märtsis esimest korda samasuguse infopäeva korraldasime, siis külastasid seda peaaegu kõik Jõgevamaa koolide 9. klasside õpilased.?

?Tagasisidelehtede järgi otsustades jäädi üritusega rahule ning avaldati lootust, et see toimub ka järgmisel aastal,? võttis Sildnik kokku õpilastelt saadud vastukaja. ?Öeldi, et üritusel pakuti piisavalt infot ja kõik oli fantastiline. Paljud soovinuksid koolidelt saada täpsemat teavet nii õppeainete kui ühiselamu kohta. Koorus välja soov tutvustada edaspidi infopäeval ka keskhariduse baasil õpetatavaid kutsealasid.?

Heiki Sildnikku aitas noorteürituse ettevalmistamisel Jõgeva Linnavalitsuse haridusspetsialist Helle Kajaste. Infopäev sai teoks tänu Jõgeva Maavalitsusele, Jõgevamaa Omavalitsuste Liidule, Jõgevamaa Nõustajate Ühendusele, arvutifirmale Digimarket, Jõgevamaa gümnaasiumidele ning osalenud kutsekeskkoolidele.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus