Koolilastele tuleb eriline kevad

Põltsamaa ja Adavere, aga ka Puurmani koolilastele tuleb tänavune kevad üsna ebamugav. Remondis koolimaja tähendab, et pole oma klassiruumi, garderoobi ega mõnel päeval mõnusat klassigi, koolitööd tuleb teha raamatukogus, kultuurimajas ja vajadusel ka õues.

Vooremaa tegijad usuvad, et lapsed suudavad need ajutised ebamugavused üle elada. Noortele inimestele on taoline “kott seljas, kõik asjad kaasas” süsteem huvitav. Igav igatahes ei hakka! Ainult et raskusi tuleb kindlasti keskendumisega ja mõnel lapsel võivad ka hinded kannatada.

Hoopis rohkem stressi võib tekkida õpetajatel, kes ei tea enam, kuidas järgmiseks tunniks valmistuda, see tähendab, et milliseid tehnilisi vahendeid ja kas üldse ongi võimalik kasutada, et õppeainet võimalikult hästi omandatavaks teha. Tulevaste uute mugavate klassi- ja olmeruumide nimel saavad õpetajad asjast enamasti üle. On ju ennegi ebamugavusi talutud. Väga oluline on, et ka lapsevanemad asjast aru saaksid ning oma võsukesi mõistaksid ega nendega üleliia tihti kurjustaks. Keeruline aeg nõuab kodu ja kooli tihedamat koostööd.

Peaasi, et eriolukord üleliia kaua ei kestaks ja ehitajad paika pandud tähtaegadest kinni peaksid.

8. jaanuar 2009

blog comments powered by Disqus