Koolijütsile võib kuluda rohkem kui tuhat krooni

Kolme kooliealise poja ema Marikese sõnul ostab tema enamiku kooliks vajaminevaid asju Jõgevalt, kuigi paljud vanemad teevad seda Tartus. “Eelistan oma ostud teha Jõgeval, sest siit saan kõik vajalikud asjad. Mõned riided on veel puudu, aga muidu on enamik asju juba olemas. Et koolitada kolme last, kulub mul selleks ligikaudu kolme tuhande krooni ringis. Kuna koolitarbed on väga kallid, siis pool sellest summast kulub vihikutele, joonistusvahenditele ja muudele koolis vajaminevatele tarvetele. Ülejäänud raha läheb aga uute riiete ja jalanõude ostmiseks.” ütles Marike.

Teadagi on aga praegu kõik väga kallis, nii koolitarbed kui riided ja kui peres on juba rohkem kui üks laps, siis läheb laste koolisaatmine vanematele väga kalliks.

Keeruline on aga esimesse klassi mineva laste vanematel, sest pole ju eelmisest aastast säilinud pliiatseid, pinaleid ja muud säärast. Niisiis peab kõik uued asjad muretsema ja esimesse klassi mineva lapse koolis vajaminevate tarvete nimekiri on pikk.

“Et kõige noorem poeg läheb esimesse klassi siis kulub tema koolitarvetele arvatavasti kõige rohkem raha, sest teistel poistel on osa asju eelmisest aastast alles.” tõdeb Marike. “Peale kooliks vajaminevate asjade tuleb veel õppeaasta alguses maksta kinni ka töövihikute raha, mis ulatub mõnesaja kroonini. Õnneks kompenseerib vald osa sellest.” lisas ta.

Koolitoetust saavad kooliõpilased tänavu nagu varasematelgi aastatel 450 krooni. Selle raha eest ei saa küll kõike kooliaastaks vajalikku, kuid kindlasti on see vanematele suureks abiks. ?See ei ole suur raha, kui selle eest midagi ostma hakkad. Kui aga oma rahakotist kulub 450 krooni rohkem, siis on küll tunda, kui suur raha see on,? ütles noor isa Daniel.

TRIIN SAAR

blog comments powered by Disqus