Koolijuhtide kohtumispaigaks renoveeritud koolimajad

Jõgevamaa üldhariduskoolide juhid on otsustanud hakata korraldama igakuiseid nõupidamisi, kus käsitletakse  hariduselu päevakajalisi probleeme. Esmakordne

kokkusaamine toimus uue õppeaasta algul Adavere Põhikooli renoveeritud hoones.

Jõgevamaa Koolijuhtide Nõukogu esimees, Jõgeva Ühisgümnaasiumi direktor Jüri Toit märkis, et koolijuhtide kokkusaamise eesmärgiks oli kohtuda uue maavanema Viktor Svjatõseviga ning uudistada põhjaliku uuenduskuuri läbi teinud Adavere Põhikooli. „Rääksime ka teiste renoveeritud koolimajade käekäigust. Nii tekkiski mõte külastada ka teisi renoveeritud koole. Järgmisel korral otsustasime kokku saada Vaimastvere koolis. Osa koolijuhte pole jõudnud külastada kõiki maakonna koole ja miks mitte teha seda üheskoos,” rääkis Jüri Toit.

„Adavere kool on Jõgevamaal ainulaadne õppeasutus, kus ühes majas koos nii kooliõpilased kui ka lasteaialapsed. Põhjalikult ja kaunilt uuendatud koolihoones on suurepärased tingimused nii õppimiseks kui mängimiseks,” ütles Jõgeva maavanem Viktor Svjatõsev.

Jõgeva maavalitsuse haridus-ja spordinõuniku Heiki Sildniku sõnul oli mõttevahetusel muu hulgas kõneaineks ka koostöö omavalitsuste ja sealsete haridusspetsialistidega. Praegu on Jõgevamaa haridusspetsialistid ametis Jõgeva linnas ja vallas ning Põltsamaa linnas ja vallas.

Maavanem Viktor Svjatõsev kiitis heaks Adaveres tekkinud idee kutsuda edaspidi koolijuhtide kokkusaamistele esinema  haridus- ja teadusministeeriumi või teiste koolieluga seotud riigiasutuste esindajaid, kes kommenteeriksid probleeme, mis parajasti päevakorral.  

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus