Koolijuht ametist prii

Alates 5. märtsist ei juhi Põltsamaa ametikooli Andrus Kompus, kes asus direktorikohale 2013. aasta hiliskevadel. Nüüd võtab Kompus enda sõnul põgusalt nii-öelda aja maha ja on samas avatud uutele pakkumistele.

Kompuse sõnul avaldas ta direktori ametikohalt lahkumiseks ise soovi, peamiseks põhjuseks motivatsiooni kadumine selle kooliga viimasel ajal toimunud pöördeliste sündmuste tõttu. Juhul, kui riik oleks vastu võtnud otsuse Põltsamaa ametikooli õpilaskodu renoveerida, oleks see andnud talle usku, et kool on jätkusuutlik. Praeguses olukorras, kus ametikool on otsustatud ühendada Järvamaa kutsehariduskeskusega, Kompus Põltsamaa koolil perspektiivi ei näe.

Kui tema peaaegu kahe aasta eest koolijuhina tööle hakkas, oli plaanis ehitada uus õppekorpus ning õpilaskodu. Sellega seoses olid Kompusel ka hoopis suuremad ja ambitsioonikamad plaanid, mis nüüd temast mitteolenevatel  põhjustel teostumata jäävad.

 Samas tõdes ta, et poleks ilmselt ka teistsuguste otsuste puhul pikemaks ajaks samasse ametisse jäänud, sest sõitmine Tartu ja Põltsamaa vahet on päris kurnav.

Andrus Kompuse sõnul on tal Elva kandis väike talumajapidamine ja esialgu plaanib ta pühenduda sellele.  Samas on ta jõudnud arusaamisele, et riigiametnikuna ta oma  tulevikku ei näe ja tahaks edaspidi tegutseda pigem erasektoris.

Portaali Põltsamaa.Info andmetel jäi Tartu kutsehariduskeskuse eksjuht Andrus Kompus jäi lõplikult süüdi kelmuses, omastamises, dokumendi võltsimises ja selle kasutamises, kuna riigikohus ei võtnud tema kaitsja kaebust arutusele. Kuna riigikohus advokaadi kaebust ei aruta, siis jõustus Kompuse süüdimõistmine ja talle määratud tingimisi vanglakaristus.

Mullu 20. juunil mõistis Tartu maakohus Kompusele tingimisi ühe aasta ja nelja kuu pikkuse vanglakaristuse kolmeaastase katseajaga ning selle otsuse jättis muutmata ka Tartu ringkonnakohus.

Sama otsusega mõisteti omastamisele kaasaaitamises, dokumendi võltsimises ja selle kasutamises süüdi ka kooli endine haldusjuht Mati Rammul, keda kohus karistas tingimisi nelja kuu pikkuse vangistusega kolmeaastase katseajaga.

Süüdistuse järgi käis Tartu kutsehariduskeskuse direktorina töötanud Kompus mitmel korral lähetuses Saksamaal, Austrias ja Soomes, kuid eeluurimise käigus kogutud tõendid kinnitasid, et tegemist ei olnud mitte töölähetuste, vaid turismireisidega ning uurimise käigus on lisaks tuvastatud, et ühel korral käis Kompus reisil koos haldusjuhi Mati Rammuliga.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust juhtinud Lõuna ringkonnaprokurör Sirle Melk märkis, et süüdistuse kohaselt toimusid reisid kooli rahade eest ning raha saamiseks võltsisid mehed süüdistuse järgi mitmeid dokumente 

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus