Koolijuhi amet täitis unistuse

Alates 20. maist juhib Jõgevamaa gümnaasiumi seni Jõgeva põhikoolis ajalugu õpetanud 31aastane Priit Põdra, kes unistas enda sõnul Jõgeva koolijuhi ametist juba ülikooli astudes.


Noor mees tunnistas, et Jõgeva linna haridusasutused on talle palju andnud ning nüüd tunneb ta endal kohustust omakorda kodulinna haridusellu panustada. Kuigi koolijuhi ametist on ta salamisi unistanud juba üle kümne aasta, ei kiirustanud ta Jõgevamaa gümnaasiumi direktori kohale kandideerimisega. 

Mõtted siirupiks

“Aasta algul, mil tuli uudis, et Alo Savi lahkub Jõgevamaa gümnaasiumijuhi kohalt, olin ma üldse reisil. Mul on kombeks reisi ajal igasugusest välisest informatsioonist paastuda ning seetõttu kuulsin sellest (Jõgevamaa gümnaasiumi direktorikoha vabanemisest – E.A) alles reisilt naastes,” meenutas Põdra.

Pärast seda hakkasid paljud Priit Põdra tuttavad talle märku andma, et ta võiks siiski koolijuhi kohale kandideerida. Kuna selline väline surve muutus juba nii suureks, et seda oli võimatu eirata, siis võttis Põdra end kokku ning asus tegutsema.

“Viis-kuus päeva enne tähtaega oli minu jaoks selge, et mõtted tuleb mõlgutada ja paberid tuleb vormistada. Oma olemuselt olen ma selline viimase hetke mees ning siis lööb minus välja humanitaar. See tähendab, et mulle meeldib see pingeseisund, mis tekib tähtaja lähenedes. Muidu võin ju igasugu häid mõtteid mõelda, kuid sellise kirjaliku töö juures on vaja koondada oma mõtted siirupiks, millest teised saaksid endale sobiva morsi teha. Tähtaja lähenemisel on keskendumine maksimaalne ning pärast töö ärasaatmist on niivõrd vabastav tunne.  Seda loomise kaifi pole ma kogenud pärast ülikooli lõppu,” tunnistas ta. 

Kool kvaliteedimärgiks

Priit Põdra asub koolijuhiametisse ajal, mil õppeaasta on lõpusirgel. Ta kinnitas, et see on just paras aeg end asjadega kurssi viia ning sisse elada, sest sügisel selleks enam aega ei jää, vaid tuleb kohe tegutsema hakata.

“Esimese asjana tahan kohtuda õpetajate ja õpilastega. Ma tahan palju suhelda, teada saada, mida nemad mõtlevad, kuhu me  nende arvates teel oleme ning kuidas mina saan sellele kaasa aidata. Minu soov on, et Jõgevamaa gümnaasium muutuks kvaliteedimärgiks,” sõnas värskelt ametisse nimetatud koolijuht.

Teisalt soovib ta jätkata omanäolise kooli edulugu ning püüda toimivaid asju hoida toimivana ning mitte reformida reformimise pärast. “Jõgevamaa gümnaasiumi käivitasid piltlikult öeldes noored ja vihased mehed. Siin koolis on tegemist Eesti ühe parema õppesüsteemiga, mis on ka teistes koolides üle võetud. Ma soovin, et jõuaksin selle käima joostud asja ohjes hoida ning vajadusel hoogu juurde anda,” lisas ta.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus