Koolieelikutel oli tore päev

Punase Risti Jõgevamaa selts läkitas kevadel kohalikele omavalitsustele kirju, kus palus teavitada neid sealsetest toimetulekuraskustega peredest. Varem on sellest programmist osa võtnud vaid Jõgeva linn, kuid tänavu reageeris ka Torma omavalitsus. Kolmapäeval oligi pidustustest osa tulnud võtma 15 last Jõgeva linnast ning 8 Torma vallast.

Kooliminekuks vajalikud teadmised

?Rõõmsat esimest koolipäeva? üritust ei korraldatud vaid ranitsate jagamise eesmärgil. Kuigi materiaalne toetus on nendele peredele vajalik, on seda ka kooliks vajalikud teadmised. Seetõttu oligi kavas väike liiklustund konstaabel Karin Ojamaa juhendamisel, raamatukogu ühiskülastus, esmaabi õppimine EPR Jõgevamaa esmaabiõpetaja Ene Vaiknemetsa käe all ja Jõgeva tuletõrje- ja päästeteenistuse külastamine.

Õnnetuste vältimiseks on oluline esimest aastat kooli minevatele lastele selgitada  üksikasju liikluses käitumisest. Sellest ja paljudest muudest politsei tegemistest ongi parem kuulda otse asjaosalistelt ehk  politseilt endalt.

Samuti oli lastel ja nende vanematel võimalik tutvuda politseiauto ja selles leiduva varustusega. Koolieelikutele oli see väga põnev, sest selleaastane esimesse klassi astujate seltskond on väga mehine. Enamik on poisid ja seetõttu külvati ka politseitöötaja kõikvõimalike küsimustega üle.

Kõik osavõtjad said ka väikese voldiku nimega ?Ohutult kooli, tööle ja koju?. Kogu ürituse vältel tegeles lastega Pipi Pikksukaks maskeerunud Ülle Luik, kes on Punase Risti vabatahtlik. Tema meelitas kõik lapsed mängima.

Kui liikluse õppimise tarvis oli vaja bussi mängida, siis tuli see ?Lastebuss? üsna pikk. Kooliminejatel olid kaasas ka vennad-õed ja vanaemad-vanaisad, kes samuti mängudes kaasa lõid.

Meeldejääv päev

?Kuna esimene september on lastele väga tähtis päev, ongi ürituse eesmärgiks muuta lastele esimesse klassi astumine meeldejäävamaks? ütles EPR Jõgevamaa Seltsi sekretär Tiina Säälik. Ja kindlasti jääbki see lastele paremini meelde läbi lõbusa pereürituse.

Ka lapsevanem Marina Traksi sõnul on tegemist igati toreda ja  meeldejääva üritusega. Marina on ka varem sellest üritusest osa võtnud. Sellel aastal on tema arvates väga tore, et tähelepanu on hakatud pöörama ka laste käitumisele liikluses.

Peale väikest tutvumist politsei, tuletõrje, punase risti ja raamatukoguga antigi lastele pidulikult kätte uued koolikotid koos koolitarvetega ning kingikotikesed ka Punase Risti poolt.

Sügisel on Punase Risti Jõgeva seltsil plaanis korraldada järjekordne laste päevalaager, sel aastal juba kolmas, et tutvustada Punase Risti tegevust, rääkida liiklusest ja teha palju muud põnevat ning seda kõike väga lastesõbralikult.

KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus