Koolidele kingitakse filmitriloogia “Võitlus sinimustvalge eest?

Haridus- ja Teadusministeerium kingib uue õppeaasta lävel kõigile Eestimaa koolidele ajaloolise filmitriloogia “Võitlus sinimustvalge eest?. Filmi kinkimise eesmärk on meenutada Eesti taasiseseisvumise sündmusi 15 aastat tagasi. Filmi re?issöör Peeter Brambat ja stsenaariumi autor Mati Talvik.

“Meie eesmärk on, et tänased koolinoored mõistaksid tollast pingelist, kuid ülevat aega,? lausus minister Mailis Reps filmide teeleläkitamise puhul. “Õpilased võiksid neid filme vaadates tajuda, kui palju on Eesti 15 aasta jooksul saavutanud, ja mõelda ka neile rahvastele, kes samal ajal asusid demokraatia ja turumajanduse teele, kuid pole sinna täna veel kahjuks pärale jõudnud.? Minister ütles veel, et lähiajaloo käsitlemine on alati keeruline, kuid kodanikuhariduse seisukohalt hädavajalik.

2005. aastal valminud filmid kajastavad 1990.-1991. aastatel toimunud sündmusi nii Eestis kui kogu Baltikumis. Filmid räägivad perioodist, mil kehtestati sinimustvalge Eesti lipuna, saadi jagu internatside liikumisest, kaitsti Tallinna put?istide eest ning kehtestati iseseisvus. Filmis on kasutatud autentset dokumentaalarhiivi ning sündmustest vahetute osalejate mälestusi.

Koolidele jagatakse 1000 filmi, need on varustatud venekeelsete subtiitritega. Filmide tõlkimine, DVD-plaatide ettevalmistamine, trükiste ja filmikoopiate tegemine maksis 80 000 krooni.

Haridus- ja Teadusministeerium

blog comments powered by Disqus