Koolid valmistavad lindudele pesakaste

Koolid on kätte saanud sobivas mõõdus lauad ja joonised ning meisterdamine käib täie hooga, teatas Eesti Metsatööstuse Liit ?Tee metsa? programmi projektijuht.

Valmivad pesakastid sobivad eluasemeks tihasesuurustele lindudele. Sel aastal läheb osa pesakaste ka lagritsale ja pähklinäppidele ? need on Eestis haruldased näriliste sugukonda kuuluvatele unilased, kelle paremaks tundmaõppimiseks on pesakastidest abi.

Üheskoos tegutsedes saame teha head keskkonnale ning pakkuda õpilastele võimalust puutööga tutvust teha.

Meie metsades pesitsevatel lindudel on tähtis roll looduse majapidamises ? nad hoiavad ohjes metsakahjurite arvukust ning aitavad säilitada ökoloogilist tasakaalu. Osad linnuliigid on suluspesitsejad ning vajavad oma järelpõlve kasvatamiseks tõepoolest nelja seina, katust ja põrandat. Siin saabki appi tulla inimene ? tehispesade ülesriputamine toob juurde soodsaid pesitsusvõimalusi.

Pesakastiprojektis osavaid koole varustavad lauamaterjaliga EMTL-i liikmesettevõtted Haret AS, HM Puidukaubandus OÜ ja Viiratsi Saeveski.

Algatust toetab Tallinna SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.Pesakastide projekt on osa Eesti Metsatööstuse Liidu ?Tee metsa? programmist , mille eesmärk on pakkuda lastele ja õpilastele metsaga seotud teadmisi ja tarkusi ning  juhtida tähelepanu metsade tasakaalustatud kasutusele.
Vooremaa

blog comments powered by Disqus