Kooliansamblid võtsid mõõtu

Möödunud neljapäeval selgitati Jõgeva Gümnaasiumi aulas välja maakonna paremad koolinoorte vokaalansamblid. Võidurõõmu said tunda Jõgeva, Põltsamaa ja Palamuse noored lauljad.

Konkursil osalesid seitsme üldhariduskooli ning Jõgeva Muusikakooli ja Palamuse rahvamaja esindused. Kõigis koolides ansamblilaulu kahjuks ei viljelda või siis ei viljelda niisugusel tasemel, et juletaks teistega mõõtu võtma tulla. Seekord jättis osalejate arvule oma jälje kindlasti ka viirushaiguste leviku kõrghetk. Nii juhtuski, et ühes, VIII-IX klasside vanuserühmas oli võistlemas vaid üks ansambel — Põltsamaa Ühisgümnaasiumi tütarlasteansambel, kellele zhürii ei pidanud konkurentide puudumise tõttu õigeks välja anda esikohta, vaid ainult eritunnustusdiplomi. Hindajad — Jõgeva Muusikakooli direktor Merike Katt, Jõgeva Rohutirtsu lasteaia muusikaõpetaja Ülle Hansen ja Palamuse rahvamaja juhataja Valdi Reinas — lähtusid sellest, et esikohale peaksid järgnema ikka ka teine ja kolmas. Ansambel ja juhendaja Hille Martin seevastu tundsid, et neid on süütult karistatud. Oma õigus oli mõlemal. Üheski teises vanuserühmas sellist probleemi õnneks ei tekkinud.

I-III klasside ansamblitest tunnistati parimaks Jõgeva Gümnaasiumi segaansambel (juhendaja Riina Lind) ning teise ja kolmanda koha vääriliseks Siimusti Lasteaed-Algkooli ja Jõgeva Ühisgümnaasiumi tüdrukuteansambel (juhendajad vastavalt Ingrid Orgulas ja Silja Piir). IV-V klasside vanuserühmas järgnesid esimeseks tulnud Põltsamaa Ühisgümnaasiumi tüdrukuteansamblile (Meeli Nõmme) Siimusti Lasteaed-Algkooli sega- ja Jõgeva Ühisgümnaasiumi poisteansambel (Ingrid Orgulas ja Silja Piir. VI-VII klasside vanuserühmas jõudsid esikolmikusse Põltsamaa Ühisgümnaasiumi tüdrukuteansambel (Meeli Nõmme), sama kooli poisteansambel (Meeli Nõmme) ja Jõgeva Gümnaasiumi tüdrukuteansambel (Riina Lind).

Gümnaasiumiastmes, kus osalejaid oli kõige rohkem (6), läks võit üllatuslikult vaid poolteist kuud tegutsenud Palamuse rahvamaja ansamblile Paunvere Piigad, mida juhendab Maret Oja. Teise ja kolmanda koha hõivasid Jõgeva Gümnaasiumi noormeeste ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi neidudeansambel (Maret Oja ja Meeli Nõmme). Põltsamaa Ühisgümnaasiumi segaansambel (Hille Martin) pälvis eritunnustuse kui vanima vanuserühma ainus segaansambel.

Merike Kati sõnul olid zhüriiliikmed kohtade jagamisel üsna üksmeelsed. Pisut enam vaidlemist oli gümnaasiumiastme ansamblite järjestuse üle.

„Puhtalt laulsid teisedki, aga Paunvere Piigad suutsid seda teha ka neljahäälselt,” ütles Merike Katt. „Üldiselt oli tase siiski üsna ühtlane.”

Kõik auhinnakohtadele tulnud on konkursi peakorraldaja Maret Oja sõnul oodatud üleriigilisele koolinoorte vokaalansamblite konkursile, mis leiab aset Alo Mattiiseni muusikapäevade raames 5. ja 6. märtsil 2010 Jõgeva Gümnaasiumis.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus