Kooliaasta – teekond uute teadmiste omandamise poole

Iga päev meie elus on eriline. Vahel siiski on mõni päev lausa erakordne. Õppeaasta algus on üks taolistest erakordsetest päevadest. Juba eelnevalt vallutavad ootus ja ärevus õpilaste, pedagoogide ja lapsevanemate meeli. Mõtted ja jututeemadki on kooli algusega seotud.

Varasest lapsepõlvest kujundavad arusaamasid elust ja annavad hoogu unistustele vanemate räägitud põnevad lood ja ette loetud muinasjutud. Hiljem ajendab uudishimu lapsi ise raamatuid lugema või põnevaid mänge mängima. Need tegevused kujundavad lastes oskust näha maailma huvitavana, avastamist ootavana. Uus ja tundmatu särab kui tähevalgus kaugel- kaugel taevas, kutsudes end avastama ja liikuma mööda uusi radu.

Kord aias istudes ja lastega täiskuud vaadates märkasime, et kuu pinnal on aimatav inimese nägu. Mõned olid seda varemgi tähele pannud, teiste jaoks oli see tähelepanek esmakordne.

Mõtlesin, et kui palju värvikam on nende inimeste elu, kes oskavad mitte ainult vaadata, vaid ka märgata. Kes oskavad mitte ainult kuulata, vaid ka kuulda. Ja kes oskavad mitte ainult mõelda, vaid unistada, visioone kujundada, toimuvat analüüsida ja seoseid näha.

Soovin kõigile kooliminejatele loomingulist lähenemist õppimisele, pedagoogidele oskust äratada õpilastes huvi oma õppeaine vastu ja lastevanemate poolset tuge õppimisel. Häid teadmisi omandatakse ja edu saavutatakse õpilaste, pedagoogide ja lastevanemate koostöös.

Põnevat ja teadmisteküllast uut kooliaastat!

VIKTOR SVJATÕŠEV, maavanem

blog comments powered by Disqus