Konvoimatkadest

Kui hästi meelde tuletada, siis olen ka mina koolis käinud. Ja kui mõttepinget tõsta, siis tuleb meelde, et olid ka koolivaheajad, kus matkamas sai käidud.- Oli suur vabaduse tunne.

Tänu naabripiigadele tean, et tänastel koolilastel on just praegu koolivaheaeg. Kuidas nemad seda mööda saadavad, seda ma täpselt ei tea ja ei peagi teadma. Küll aga nägin neil päevil midagi niisugust, mida teiste jutust kohe ei usukski. Asi on selles, et Palamuse mõni kilomeeter eemal konvoeerisid helkuritega täiskasvanud suurt ja pikka lastekolonni. Kõik lapsed kõndisid asfaltteel kenasti kahekaupa tihedas rivis. Vägisi tulid meelde dokumentaalkaadrid vangide konvoeerimisest. Ei näinud need noored vangid midagi peale asfaldi ja saatusekaaslaste.

Kas tõesti peab “matkama” asfaldil? Meil on veel olemas külavaheteid, on metsi ja rohumaid. Igameheõigus lubab päisetõusust kuni päikerseloojanguni rahumeelsetel jalameestel seal vabalt vaba inimesena ringi liikuda. Konvoimatkad aga on minu arvates küll vaid laste ahistamiseks välja mõeldud.

MART AROLD

blog comments powered by Disqus