Konverents maaelupoliitikast

 

Konverentsi korraldab Eestimaa Talupidajate Keskliit koostöös Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee, Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoniga. Ürituse avab Eesti Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm, tervitusteks saavad sõna president Arnold Rüütel ja Tallinna linnapea Jüri Ratas. Järgneb päevakohane ettekanne põllumajandusminister Ester Tuiksoolt.

Konverentsi eesmärgiks on läbi arutada EL maaelupoliitika olulised aspektid uute liikmesriikide eripärasid silmas pidades ning aidata seeläbi kaasa tasakaalustatud maaelupoliitika rakendamisele Eestis ja teistes uutes EL liikmesriikides.

Ülevaate Eesti ja lähinaabrite maaelu ning põllumajanduse arengust teeb Jaan Leetsar, Talupidajate Keskliidu ootustest maaelupoliitikale räägib Arvo Veidenberg ning Eestimaa Põllumajandustootjate Keskliidu seisukohad on EPTL-I esimehe Kalev Kreegipuu ettekande teema.

Esinejate hulgas on mitmeid asjatundjaid välisriikidest. Konverentsi teemad ei piirdu aga kaugeltki vaid põllumajandusega – näiteks Tiiu Soans Eesti maanaiste ühendusest räägib teemal “Naise roll maaelu arengus”, Liikumise Kodukant president Sirje Vinni ettekanne on “Külaelu arendamine – miks? ja kuidas?” ning Aleksei Lotman Eesti Keskkonnaühenduste kojast avab teemat “Looduslik mitmekesisus ? luksus või reaalne vajadus.”

JÜRI LEESMENT

blog comments powered by Disqus