Kontsert ülemises toas

Segakoori repertuaar koosnes enamasti igihaljast klassikast. Kevadist värskust lisas kavale vaid kaks kuud proove teinud noorte gospelansambli esinemine. Et tegemist on enamasti muusikaõppuritega, polegi ehk ime, et nii napi kogemusega nii hästi toime tuldi. Toredat vaheldust pakkus Laiuse koguduse õpetaja Raino Kubjase juhitav klarnetikvartett.

Üheks kontserdi peategelaseks oli pastoraadi ülemise toa klaver, mis kunagi kuulus Laiuse köstrile, Jõgeva ümbruse teenekale kultuuritegelasele Jüri Pastarusele. Vahepeal, kui ülemine tuba mitu aastat kütmata seisis, pidi sunnitud puhkust pidama ka klaver. Nüüd, mil ülemine tuba jälle soe, oli klaverihäälestajal mõtet pill häälde sättida. Palmipuudepühal tegigi pikka aega vaikinud klaver esimest korda häält ? Tallinna Balletikooli muusikaõpetaja, Laiuselt pärit Lea Gabrali käe all.

 ?Lead kuulates oli tunne, nagu istuks isa jälle klaveri taga,? tunnistas Jüri Pastaruse tütar, EELK Laiuse koguduse juhatuse esimees Epp Järv.

Segakoori liikmete nimel kontserdi lõpus sõna võtnud Eili Rajapuu tänas aga koorijuht Kristi Kubjast nii kontserdi korraldamise eest kui ka koori kokkukutsumise eest poolteist aastat tagasi.

 ?Käime siin laulmas, aga veelgi rohkem hingekosutust saamas,? ütles Eili Rajapuu. ?Koju minnes on kõik meie mured päris pisikeseks jäänud.?

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus