Kontsert “Sajand Eesti viiulimuusikat” Jõgevamaa kirikutes

Reedel kell 20 Kodavere kirikus ja laupäeval kell 19 Palamuse kirikus saab kuulata Eesti viiulimuusikaklassika ja kaasaja autorite teoseid, mida esitavad Urmas Vulp viiulil ja Heiki Mätlik kitarril.
Kõlavad Eesti klassikute Juhan Aaviku vähetuntud viiulipala “Albumileht”, Heino Elleri  “Põhja viis”, “Hällilaul”, “Muusikaline moment” ja Rudolf Tobiase ning Kaljo Raidi viiulipalad ja muidugi eesti tuntuim viiuliromanss “Poème dŽamour” Artur Lembalt. Kaasaja autoritest saab kuulata Peeter Vähi ja Ester Mägi muusikat viiulile ja kitarrile.
Kuna käes on suvi, kõlab kontserdil ka Jean Sibeliuse noorpõlveteoseid ajast, mil ta Tallinnas olevat käinud.
Duo Urmas Vulp – Heiki Mätlik (klassikaline kitarr) on EMA õppejõududena koos musitseerinud juba kümmekond aastat. Kontsertreisid on viinud duot Euroopa ja Skandinaavia maadesse ning Kanadasse. Koos on nad salvestanud mitmeid CD-plaate eesti muusikast USA ja Saksa plaadifirmadega. Duole on komponeerinud teoseid sellised eesti heliloojad nagu E. Mägi, R. Eespere, J. Rääts, P. Vähi, M. Kuulberg, K. Raid jt.
Urmas Vulp mängib 1984. aastast ka Tallinna Keelpillikvartetis. Solistina ja kvartetiga on ta esinenud paljudes Euroopa maades ning ka Jaapanis ja Kanadas.
Heiki Mätlik on esinenud Põhjamaades, Euroopa maades, Austraalias ja salvestanud üle 30 CD ja DVD. Mõlemad esinejad on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud. Kuulmiseni kirikukontsertidel.

Heiki Mätlik

blog comments powered by Disqus